• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"Kopiowanie" konsoli przed uruchamianiem lokalnego serwera

0 głosów
62 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2018 w PHP, Symfony, Zend przez kordix Bywalec (2,570 p.)
Zawsze zanim zacznę pracę w symfony albo Laravel muszę odpalić php artisan serve albo php bin/console server:run

Po pierwsze denerwuje mnie przechodzenie do odpowiedniego folderu, znacie sposób żeby uruchamiać konsolę z poziomu edytora Atom, jak już tam odpalę projekt to już "jestem" w odpowiednim miejscu.

Po drugie jak odpalę serve albo server:run to dane okienko konsoli się "blokuje", żeby dalej działać coś przez shella  muszę odpalić nowe okienko i od nowa przejść do odpowiedniego folderu.

Wy też się biadolicie w taki sposób? Może znacie sposób żeby "skopiować" dane okno konsoli z odpowiednią ścieżką, albo coś jeszcze lepszego?
komentarz 5 czerwca 2018 przez efiku Maniak (74,980 p.)

W moim mincie mam opcje uruchom terminal w tym miejscu. 

Nie koduje w PHP na Windows, pozdrawiam wink

W win musisz poszukać tej opcji, w sieci chyba znajdziesz pod hasłem: windows uruchom cmd w tym miejscu

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2018 przez Mariusz08 Nałogowiec (47,340 p.)
Tak jak wspomniał efiku, Linux posiada opcję "Uruchom terminal w tym miejscu" (prawy klik w folderze), z tego co wiem Windows też posiada taką możliwość. Wchodzisz w dany folder, przyciskasz SHIFT, klikasz prawym klawiszem i w menu jest opcja "Otwórz okno polecenia tutaj".
0 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2018 przez Ehlert Mędrzec (165,080 p.)
$ php bin/console server:start

Czas poznać dockera/Vagranta laugh

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 345 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Paulina Sprawka Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 137 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2018 w PHP, Symfony, Zend przez damian9901 Bywalec (2,160 p.)
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

64,898 zapytań

111,368 odpowiedzi

234,330 komentarzy

46,744 pasjonatów

Przeglądających: 210
Pasjonatów: 11 Gości: 199

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...