• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"Kopiowanie" konsoli przed uruchamianiem lokalnego serwera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
126 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2018 w PHP przez kordix Gaduła (3,910 p.)
Zawsze zanim zacznę pracę w symfony albo Laravel muszę odpalić php artisan serve albo php bin/console server:run

Po pierwsze denerwuje mnie przechodzenie do odpowiedniego folderu, znacie sposób żeby uruchamiać konsolę z poziomu edytora Atom, jak już tam odpalę projekt to już "jestem" w odpowiednim miejscu.

Po drugie jak odpalę serve albo server:run to dane okienko konsoli się "blokuje", żeby dalej działać coś przez shella  muszę odpalić nowe okienko i od nowa przejść do odpowiedniego folderu.

Wy też się biadolicie w taki sposób? Może znacie sposób żeby "skopiować" dane okno konsoli z odpowiednią ścieżką, albo coś jeszcze lepszego?
komentarz 5 czerwca 2018 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

W moim mincie mam opcje uruchom terminal w tym miejscu. 

Nie koduje w PHP na Windows, pozdrawiam wink

W win musisz poszukać tej opcji, w sieci chyba znajdziesz pod hasłem: windows uruchom cmd w tym miejscu

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Tak jak wspomniał efiku, Linux posiada opcję "Uruchom terminal w tym miejscu" (prawy klik w folderze), z tego co wiem Windows też posiada taką możliwość. Wchodzisz w dany folder, przyciskasz SHIFT, klikasz prawym klawiszem i w menu jest opcja "Otwórz okno polecenia tutaj".
0 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
$ php bin/console server:start

Czas poznać dockera/Vagranta laugh

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,292 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Paulina Sprawka Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 251 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2018 w PHP przez damian9901 Bywalec (2,140 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...