• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

lenovo, harware,

Object Storage Arubacloud
0 głosów
262 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)
Witam! Jako że pieniędzmi na nowy laptop nie grzeszę chciałbym prosić was o poradę czy można jakoś pomóc mojemu lepiej chodzić i nie zmulać tak jakby miał z 10 lat... Czy coś do niego dokupić, czy zmienić system doradźcie proszę bo jestem kiepski w tych tematach :D (i się nie śmiać :P matula jakiś czas temu dostała "super" oferte a w niej....):

nazwa- Lenovo Ideapad 100 15-ibd

procesor- Intel Core i3-5005U CPU 2.00GHz 2.00 GHz

Ram- 4GB

system- Windows 10 Home wersja 1803

Da rade coś z nim zrobić żeby aż tak się nie denerwować i nie męczyć? :D

P.S. Nie śmiać się xD

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 czerwca 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Dużo lepszy nie będzie, ale zawsze możesz dołożyć 4/8GB ramu (na pewno się przyda pisząc w javie) oraz jakiś ssd (tylko tutaj bym się zastanowił czy chciałbyś mieć na ssd tylko pliki systemowe czy też inne programy,  różnić się to będzie pojemnością).

Tylko, że obie rzeczy i tak nie zwiększa mocy, a szybkość dostępu do danych.

Edit: na jakiegoś Linuxa mógłbyś się też przerzucić, tylko Linux jest trudniejszy w obsłudze od Windowsa.
komentarz 3 czerwca 2018 przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)
Z tym Ramem to faktycznie przydaloby się (chociaż nie mam pojęcia jak to szukać po prostu Ram 4 gb na allegro? xD) mam otwarte tylko dwie karty w chrome(a procesów 13!!?) i eclipse a pamięci fizycznej mam zajętej prawie 80%
komentarz 3 czerwca 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
To ram powinien pomóc.

W alledrogo wpisz: "Ram laptop ddr3 8gb", tylko patrz, żeby była jedna kość, bo z tego co patrzyłem to masz tylko jeden slot na ram.
0 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Ogólnie to fatalny laptop, nie mówię o podzespołach a o jakości konstrukcji.

Dołóż 4GB RAM i dysk SSD np. Samsung 860 EVO 250GB za 299zł

Stosuję linki partnerskie.

komentarz 6 czerwca 2018 przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)
Właśnie czuję, że fatalny..
komentarz 6 czerwca 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Ideapad 100 15-ibd

O tańsze to już ciężko ;)

komentarz 6 czerwca 2018 przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)
hah :D

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 2,162 wizyt
pytanie zadane 2 września 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Thisisnotarobot Początkujący (340 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 171 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 216 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...