• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Procesor ( glosne chodzenie)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
224 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Megzi Nowicjusz (200 p.)
Witam, wymieniłem sobie procesor na nowy( Procesor Intel Core i7-4771, 3.9GHz, 8MB, BOX (BX80646I74771)) chodzi o to ze po podlaczeniu chodzi on strasznie glosno, czy mam cos w tle otwarte czy nie to chodzi tak samo glosno.Da sie coś z tym zrobic? i czy to jest normalne?

Z góry dziękuje za odpowiedź :)
komentarz 2 czerwca 2018 przez Megzi Nowicjusz (200 p.)

@Criss,  dziękuję Ci ślicznie jeszcze raz! :D

komentarz 2 czerwca 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
No ja tam nie wiem, jak gdzieś piszą że mazianie palcem jest ok to może i jest ale z tego co wiem najlepiej wywalić paste w ksztalt malego koła na środku proca/chlodzenia i dociskiem samo sie rozprowadzi. No ale w instrukcji pewnie jest opisny najlepszy sposob o ile jest w ogole..
komentarz 2 czerwca 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Prosze prosze, dobranoc :)
komentarz 3 czerwca 2018 przez Andrus Obywatel (1,920 p.)

@Megzi, Zmień chłodzenie, zakup za ok. 110 zł Arctic Freezer 33 i będzie po problemie

komentarz 3 czerwca 2018 przez Megzi Nowicjusz (200 p.)
@Andrus ja chłodzenie mam jeszcze jedno, to które używałem wcześniej i narazie je chce przykrecic i monitorować temperaturę jaka będzie, a jak chłodzenie okaże się za słabe to najwyżej kupię nowe choć wątpię ale dziekuje za pomoc :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Co znaczy, że procesor "głośno" chodzi? Procesor pracuje z częstotliwością 3.9GHz, nie jest możliwe żebyś był w stanie go usłyszeć.

Jeżeli wentylatory głośno chodzą, to ja bym puścił jakiś program do obciążania procesora i do monitorowania temperatury, monitorując żeby temperatura nie wzrosła do niebezpiecznych wartości, żeby się nie okazało że masz za słabe chłodzenie.

Takie są moje przypuszczenia.
komentarz 1 czerwca 2018 przez Megzi Nowicjusz (200 p.)
No to że nie owoinieniem go słyszeć to wiem. Chłodzenie mam zamontowane w nim bo było w zestawie z p rockiem, moja karta gt 730 od nvidii była bardzo ciepła jak przestałem korzystać z komputera i nie wiem czy to wina tego że źle zamontowalem chłodzenie czy może to jest za mocny procesor do komp, ale z drugiej strony by tak nie szalal że go słysząc w każdym zakątku domu
komentarz 2 czerwca 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Chodziło mi o to, że raczej słyszałeś chodzące wentylatory niż procesor :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 65 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 146 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 130 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2023 w Sprzęt komputerowy przez Unknownik23 Nowicjusz (120 p.)

92,839 zapytań

141,780 odpowiedzi

320,849 komentarzy

62,171 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...