• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Procesor ( glosne chodzenie)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
197 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Megzi Nowicjusz (200 p.)
Witam, wymieniłem sobie procesor na nowy( Procesor Intel Core i7-4771, 3.9GHz, 8MB, BOX (BX80646I74771)) chodzi o to ze po podlaczeniu chodzi on strasznie glosno, czy mam cos w tle otwarte czy nie to chodzi tak samo glosno.Da sie coś z tym zrobic? i czy to jest normalne?

Z góry dziękuje za odpowiedź :)
komentarz 2 czerwca 2018 przez Megzi Nowicjusz (200 p.)

@Criss,  dziękuję Ci ślicznie jeszcze raz! :D

komentarz 2 czerwca 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
No ja tam nie wiem, jak gdzieś piszą że mazianie palcem jest ok to może i jest ale z tego co wiem najlepiej wywalić paste w ksztalt malego koła na środku proca/chlodzenia i dociskiem samo sie rozprowadzi. No ale w instrukcji pewnie jest opisny najlepszy sposob o ile jest w ogole..
komentarz 2 czerwca 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Prosze prosze, dobranoc :)
komentarz 3 czerwca 2018 przez Andrus Obywatel (1,920 p.)

@Megzi, Zmień chłodzenie, zakup za ok. 110 zł Arctic Freezer 33 i będzie po problemie

komentarz 3 czerwca 2018 przez Megzi Nowicjusz (200 p.)
@Andrus ja chłodzenie mam jeszcze jedno, to które używałem wcześniej i narazie je chce przykrecic i monitorować temperaturę jaka będzie, a jak chłodzenie okaże się za słabe to najwyżej kupię nowe choć wątpię ale dziekuje za pomoc :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Co znaczy, że procesor "głośno" chodzi? Procesor pracuje z częstotliwością 3.9GHz, nie jest możliwe żebyś był w stanie go usłyszeć.

Jeżeli wentylatory głośno chodzą, to ja bym puścił jakiś program do obciążania procesora i do monitorowania temperatury, monitorując żeby temperatura nie wzrosła do niebezpiecznych wartości, żeby się nie okazało że masz za słabe chłodzenie.

Takie są moje przypuszczenia.
komentarz 1 czerwca 2018 przez Megzi Nowicjusz (200 p.)
No to że nie owoinieniem go słyszeć to wiem. Chłodzenie mam zamontowane w nim bo było w zestawie z p rockiem, moja karta gt 730 od nvidii była bardzo ciepła jak przestałem korzystać z komputera i nie wiem czy to wina tego że źle zamontowalem chłodzenie czy może to jest za mocny procesor do komp, ale z drugiej strony by tak nie szalal że go słysząc w każdym zakątku domu
komentarz 2 czerwca 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Chodziło mi o to, że raczej słyszałeś chodzące wentylatory niż procesor :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 33 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 75 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 118 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2023 w Sprzęt komputerowy przez Unknownik23 Nowicjusz (120 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...