• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Fiszki do słuchania - pomysł na projekt

Object Storage Arubacloud
0 głosów
424 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2018 w Nasze projekty przez kordix Gaduła (3,910 p.)

Właściwie nie wiem czy bardziej to pasuje do Nasze projekty czy Offtop, przydałby się na to osobny dział, coś jak "Jarmark pomysłów"

Ostatnio uczę się słuchania angielskiego.

Przydałaby się taka appka która działa jak fiszki, ale jest nastawiona na rozumienie ze słuchu

Wyobrażam to sobie tak:

1.Puszczane (losowane) jest całe zdanie, nie widzimy żadnego tekstu, jest tylko dźwięk do odsłuchania.

2.Piszemy to co usłyszeliśmy, zatwierdzamy, i wtedy widzimy rozwiązanie w postaci tekstu.

3.I następne, i następne...

Może też być tryb samooceny bez zapisywania, tak to działa na https://fiszkoteka.pl , klikamy wiem/nie wiem i przechodzimy do następnego. 

Można by było puszczać nagrania mp3, albo też skorzystać z syntezatora mowy - ten z google jest naprawdę dość realistyczny. 

Dlaczego tak?

-filmiki na youtube do nauki słuchania są dość irytujące. Tzn. niewiele dają. Właściwie rozumiem w 90% co jest w tych akademickich przykładach a potem i tak nie rozumiem nic co jest w telewizji albo w radiu. Już ten syntezator z google jest bardziej podobny ot, do takich wiadomości na Fox News. 

-można też oglądać filmy po angielsku (takie normalne, nieakademickie), najlepiej z napisami, ale wtedy trzeba przewijać, włączać i wyłączać napisy co jest też dość irytujące. 

Ktoś z was ma pojęcie czy da się wykorzystać silnik syntezatora mowy z google w jakiejś zewnętrznej aplikacji?

 

 

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Pomysł nie jest zły, w dużym uproszczeniu coś takiego ma doulingo w niektórych ćwiczeniach. Wg mnie największy problem to odpowiedni algorytm dla analizy tekstu. Masz na przykład jakieś zdanie wypowiedziane przez lektora (czy tam google itp. to mało ważne teraz). Następnie user może je zapisać ale trzeba by się zastanowić czy np. ważne są przecinki, kropki, wielkie/małe litery, spacje czy inne białe znaki, jakieś skróty (np. I am, I'm, I'd itp.).

Chodzi o to, abyś nie tworzył dla każdej sekwencji (dla każdego zdania) tysiąca możliwości, tylko aby różne wersje były analizowane przez odpowiedni algorytm.

Jest to do zrobienia, musisz tylko bardzo dokładnie rozpisać sobie różne warianty, problemy itp. itd.
komentarz 1 czerwca 2018 przez kordix Gaduła (3,910 p.)
Właśnie też myślałem o tych przecinkach dlatego myślałem o trybie samooceny, na fiszkoteka.pl też jest coś takiego jak "mam rację" - można "zaliczyć" sobie słówko jak wiesz że miałeś rację a program z jakiegoś powodu ci nie zaliczył.

To też by nie była apka dla tych co lubią sami się oszukiwać
komentarz 1 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
to jedna z opcji, nie wykluczająca mojej propozycji zrobienia jakiegoś algorytmu :) Jakby na prawdę chcieć podejść do tego tematu to wydaje mi się, że cały problem to waśnie ten algorytm do analizy ciągu od usera i sprawdzeniu czy może on zostać zaliczony, reszta to w zasadzie podstawowe operacje na bazie jeśli będziesz chciał zapisywać jakieś wyniki itp. + jakaś prosta autoryzacja, na początek w zupełności nawet wystarczy firebase, a i bazę danych można początkowo w jakieś chmurze opykać żeby nie bawić się w back-end. Jak się apka rozwinie i będą chętni to przy dobrej abstrakcji na autoryzację i bazę danych łatwo będzie można to przewalić na coś innego.

A front piszesz w czystym JS czy bierzesz jakiś framework jak Angular, React, Vue itp?
komentarz 1 czerwca 2018 przez kordix Gaduła (3,910 p.)
Zrobiłem podobną appkę w Laravelu + może trochę JSa tyle że to jest zwykłe tłumaczenie słówek bez audio. Na razie też mam to tylko dla siebie, bym dorobił że user może się rejestrować i dodawać własne słówka + podbierać gotowe z bazy.

Jakby się dało do tego podpiąć ten syntezator to by działało prawie identycznie też wszystko by było zapisane w bazie danych nie trzeba by było kombinować z nagraniami mp3

Googluje w poszukiwaniu czegoś takiego ale chyba będzie ciężko żeby taką funkcjonalność wykorzystać w swojej aplikacji

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 685 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2018 w Nasze projekty przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 553 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Nasze projekty przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,594 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...