• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

exe na txt, kopia - txt na exe, nie działa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
414 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)
Witam!
Ostatnio zacząłem kombinować z plikami, zamieniłem plik exe na txt skopiowałem TEKST czyli te krzaczki, do innego pustego pliku tekstowego, zamieniłem na exe i program nie działał. Co ciekawe przy zamianie WŁAŚCIWEGO pliku na txt i ponownym na exe działało bez problemu. Czy jest to spowodowane jakim zabezpieczeniem przed nadużyciem? dajcie znać, bo próbuję udostępnić kod 0011001 w ascii krzaczkach na np. mailu i skopiować na innym chronionym przed pobieraniem aplikacji z internetu komputerze. Skopiowałbym ten skompilowany już kod, zamienił z txt na exe i omijając blokadę miałbym swoją aplikację. A tak nici z ambitnego planu. Jakby co jest to program c++ konsolowy ( próbny ).
komentarz 30 maja 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Nie lepiej po prostu dać tego exe do folderu, potem do do RAR'a lub ZIP'a i tak przesłać?
komentarz 30 maja 2018 przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)
I said - na tym drugim komputerze jest BLOKADA pobierania jakichkolwiek plików, poza txt (kopiuj wklej rzecz jasna) i jpg (raczej się nie przyda). Nadanie praw admina bootem też nie wchodzi w grę, pendrive również.
komentarz 30 maja 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
W takim razie przepraszam, nie doczytałem.
komentarz 30 maja 2018 przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)
Zauważyłem że wystarczy w sumie zamienić exe na txt, dokonać zapisu i po zamienieniu na exe już nie działa program mimo, że ciągle są te same znaki. Wiesz może dlaczego?
czy w takim razie ten program ma ten kod (schowany)? nie można chociażby w takim notatniku tego ascii zedytować?
komentarz 30 maja 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Niestety nie mogę Ci pomóc, podrzuciłem tylko pomysł, jednakże nie doczytałem dokładnie Twojego pytania i okazał się on zły.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 maja 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
Zainteresuj się base64...
komentarz 3 czerwca 2018 przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)
Powiem ci że czegoś takiego ciągle szukałem, ale wciąż nie mam pewności. W notatniku txt sa te znaki bom, i czy przy po zakodowaniu, przesłaniu skrzynka pocztowa i zamianie na exe to zadziała?
komentarz 3 czerwca 2018 przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)

@kompowiec2, nie, to jednak nie rozwiązuje mojego problemu. Co z tego że będę miał na drugim komputerze plik binarny w ascii skoro i tak go nie zamienie na exe. Dodaje że moge to zrobic tylko w notatniku (w którym raczej się nie da ze względu na niewidzialne znaki bom) i podstawowych programach windows 7, przy czym nic nie moge pobrac z internetu.

komentarz 3 czerwca 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
"Powiem ci że czegoś takiego ciągle szukałem, ale wciąż nie mam pewności. W notatniku txt sa te znaki bom, i czy przy po zakodowaniu, przesłaniu skrzynka pocztowa i zamianie na exe to zadziała?"

Poczta elektroniczna w protokole nie obsługuje plików binarnych, każdy załącznik w mejlu jest konwertowany uprzednio do tekstu i składany z powrotem. To właśnie rozwiązuje base64. Nie da się wysłać pliku binarnego w niektórych protokołach bez kodowania transportowego.

"Co z tego że będę miał na drugim komputerze plik binarny w ascii skoro i tak go nie zamienie na exe."

możesz użyć dowolnego edytora tekstowego pod warunkiem ze będzie ono wersją portable przykład: https://portableapps.com/apps/development/gvim_portable

https://github.com/christianrondeau/vim-base64 (plugin do vima który zakoduje/zdekoduje base64)

testowałem na komputerach z dość restrykcyjną polityką dystrybucji aplikacji (szkoła) i działało.
komentarz 4 czerwca 2018 przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)
rozumiem ale nie chciałbym dojść do momentu w którym będę musiał coś do komputera (włożyć) :) Pendrive i inne portable dyskietki do portable programów odpadają. Szukam raczej (okienek) systemu dzięki których będę mógł umieścić ten plik exe.

*Bo jak dobrze zrozumiałem to o pamięci zewnętrznej mówisz. Albo nie zrozumiałem i robię z siebie idiotę.
komentarz 4 czerwca 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
no to będziesz musiał coś sam wymyślić, ale bez kodowania transportowego się nie obejdziesz, jeśli nie masz dostępu do innych formaty plików niż tekstowe.

Jeśli masz tam dostęp do internetu ale niby nie możesz nic ściągnąć bo boisz się że admin wyczai to zostaje Ci tylko kryptografia/steganografia sieciowa. Jak się boisz że wyczai edytor tekstu - chowasz do StegoShare.

Może głupie pytanie ale czy próbowałeś spakować to wcześniej po prostu do archiwum?
1
komentarz 11 czerwca 2018 przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)
Powiem tak. Temat zamknięty bo rozwiązałem problem. Myślałem że zabezpieczenia są lepsze bo rzeczywiście da się pobrać zipa i po prostu rozpakować. Powie ktoś że jestem idiotą, i ma rację. No ale najciemniej pod latarnią ;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 512 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 90 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 144 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2016 w PHP przez Jaroslaw Roj Obywatel (1,990 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...