• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie a kierunek studiów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
718 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez WIsniax Nowicjusz (120 p.)
Witam, chciałbym zostać programistą uczę się już trochę czasu i bardzo dobrze mi to idzie, lubię to robić i chciałbym z tym wiązać swoją przyszłość jednak nie zdawałem na maturze matematyki na poziomie rozszerzonym a podstawa poszła mi na około 55%, z Języka angielskiego ponad 90% podstawa, nie mam z nim problemu, a moje pytanie brzmi na jakie studia się wybrać chcąc zostać programistą, jaki kierunek będzie najbardziej przydatny gdyż programowania mogę się uczyć na własną rękę w domu bądź na kursach, z góry dzięki za rady :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 30 maja 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
przy braku matematyki rozszerzonej (chyba że zdawałeś informatykę, czy fizykę) nie bardzo opłaca się wybierać kierunku związanego z informatyką, bo raz że cię tam niczego nie nauczą, a dwa zmarnujesz czas i będziesz się tam męczył - no chyba że potrzebny Ci jest aż tak papierek, drugą opcją jest zrobienie sobie roku przerwy i solidnego przyłożenia się do matematyki, fizyki, czy informatyki i zdawaniu matury na poziomie rozszerzonym - tylko z nią możesz liczyć na dobry kierunek,

w tym roku sam pisałem maturę, matematyka na poziomie rozszerzonym była według wielu- nawet mojej nauczycieli która pracuje w zawodzie 20 lat, czy więcej najtrudniejsza jak dotąd, nie wiadomo czy poziom w następnym roku będzie taki sam, więc może warto się ubezpieczyć i rzeczywiście wziąć dwa rozszerzenia- co również nie gwarantuje sukcesu- jak słyszałem geografia była równie trudna, biologia w sumie też- ale według mnie dużo prostsza aniżeli matematyka rozszerzona
komentarz 30 maja 2018 przez WIsniax Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za radę :) , uczyłem sie matematyki rozszerzonej przez 3 lata w klasie mat-geo jednak rozszerzoną zdawałem tylko geografię papierek z tego z słyszałem nie jest aż tak potrzebny dla programisty jeśli nie w ogóle, myślę jeszcze nad kierunkiem związanym z np przedsiębiorczością lub angielskim coś co się przyda w przyszłości :)
komentarz 30 maja 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

 na jakie studia się wybrać chcąc zostać programistą

Raczej informatyczne :P. Chyba za bardzo komplikujecie Panowie sprawę. Po co w ogóle wybierasz się na studia nie związane z IT jak chcesz wiązać karierę w tym kierunku? 

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 956 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 555 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,217 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...