• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Awaria laptopa przy włączeniu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
745 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez Darec Nowicjusz (160 p.)
Witam. Dziś mój laptop uległ awarii. Wczoraj jak i z samego rana działał jeszcze bez zarzutu ale od jakiejś godziny odmawia posłuszeństwa. Przy włączaniu (system W10) pojawia się ekran producenta, następnie system każe czekać po czym pojawia się komunikat "system windows 10 napotkał problem, wyszukiwanie błędu po czym nastąpi ponowne uruchomienie komputera". I tak w kółko a jeśli pojawia się ekran logowania to po próbie zalogowania komputer przy ładowaniu profilu po prostu się zawiesza. Udam się do serwisu na dniach ale żeby mieć już jakiekolwiek informacje o tym co mogło spowodować awarię pytam i radzę się Was czego ewentualnie się mogę spodziewać zwłaszcza że jestem laikiem w tych sprawach. Pozdrawiam!

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 maja 2018 przez niezalogowany
A nie robiłeś czasem aktualizacji jakichś?
komentarz 30 maja 2018 przez Darec Nowicjusz (160 p.)
Tylko najnowsze sterowniki nvidia geforce. Ogólnie to pobierałem gry ze steam i padł ale nigdy wcześniej nie było takich problemów.
komentarz 30 maja 2018 przez niezalogowany
Pouruchamiaj go kilka razy pod rząd, dopóki nie wyskoczy automatyczne naprawianie i spróbuj przywracania systemu do punktu działającego.
komentarz 30 maja 2018 przez Darec Nowicjusz (160 p.)

Już uruchamiałem. Rozpoczęto wtedy skanowanie i naprawianie dysku C po czym laptop się zrestartował i znowu wykrywa błąd. Jeśli chodzi o jakiekolwiek działania to nie są możliwe ponieważ nawet gdy chciałem uruchomić system w trybie awaryjnym to system się zaciął. Zacina się teraz nawet przy ruchu kursorem. Jako że sam niewiele chyba ogarnę pozostaje serwis... oby to nie było nic poważnego.

komentarz 30 maja 2018 przez niezalogowany
Hm... To nie wyskakiwało takie okienko po wyborze opcji zaawansowanych? o.O

http://www.komputerswiat.pl/media/2016/197/4616507/windows10_nap_03.jpg

? Z przywracaniem na górze?

W windows 10 bardzo często aktualizacje systemu albo sterowników go pierniczą, to byłby dla mnie dziwny zbieg okoliczności, gdyby mu się stało coś groźniejszego niż niekompatybilność z pobranym sterownikiem. (Mi się nawet po 2-3 dniach tak zdarzało). Życzę powodzenia z ratowaniem.
komentarz 30 maja 2018 przez Darec Nowicjusz (160 p.)

Właśnie nic takiego nie wyskoczyło. Będę ratować w piątek, jutro święto, schowałem lapka do szuflady. Jak dowiem się co i jak to dam znać żeby ktoś z podobnym problem miał jakieś info. Dzięki za zainteresowanie i przepraszam za pogrubianie ale pisze z telefonu na szybko. Pozdrawiam!

 

+1 głos
odpowiedź 30 maja 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Witam. Dziś mój laptop uległ awarii.

I nawet nie napiszesz jaki model, żeby było wiadomo ilu letni itp.

komentarz 31 maja 2018 przez Darec Nowicjusz (160 p.)
Przepraszam, Lenovo Y510P
komentarz 31 maja 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
Może to dysk, ale równie dobrze błąd systemu. Uruchamiałeś linuxa z pendriva (bez instalacji)?
komentarz 31 maja 2018 przez Darec Nowicjusz (160 p.)
Nic nie robiłem, nie czuje się pewnie w takich sprawach. Pytam żeby się dowiedziec czy to nie dysk lub po prostu coś poważnego. Jutro idę do serwisu, mam nadzieje ze go zreanimują bo laptop tani nie był niestety ale kupiony 4 lata temu to się nie zdziwię...
0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2018 przez Darec Nowicjusz (160 p.)
Po dwóch dniach (bez oddawania do serwisu) odpaliłem laptopa i cudem pojawiło się okno opcji zaawansowanych. Przywróciłem system do poprzedniej wersji, system działa, wszystko cacy poza jednym. Chcąc odpalić panel sterowania Nvidia wyskakuje komunikat "Ustawienia ekranu Nvidia nie są teraz dostępne. Użytkownik nie korzysta obecnie z monitora podłączonego do karty graficznej Nvidia.". Problem w tym że nie mam pojęcia co to oznacza. Czy grafika padła, czy to kwestia braku sterowników. W obecnej chwili obawiam się instalować cokolwiek od Nvidia zwłaszcza że po ostatniej aktualizacji grafiki właśnie laptop odmówił posłuszeństwa...
komentarz 2 czerwca 2018 przez niezalogowany
Wejdź w panel sterowania, wybierz menadżer urządzeń i sprawdź co się pokazuje po rozwinięciu kart graficznych.
1
komentarz 5 czerwca 2018 przez Darec Nowicjusz (160 p.)
Sprawdziłem taj jak poradziłeś. Pokazane są dwie karty. Intela i Nvidia. Wszystko działało normalnie, przy próbie aktualizacji sterownika jest informacja że sterownik aktualny i urządzenie działa poprawnie. Jednak po odpaleniu jakiejkolwiek gry uruchamia się ona z grafiką zintegrowaną Intela, laptop tak jakby nie wykrywa tej mocniejszej. Dlatego postanowiłem zainstalować sterowniki pobrane ze strony producenta specjalnie dla tej karty nvidia i geforce experience. Podczas instalacji laptop znowu to co wcześniej. Czyli błąd, wykrywanie, resetowanie. Teraz jednak da się zalogować ale zaraz po tym reset. Chyba wiadomo w czym problem ale nie mam pojęcia dlaczego.
komentarz 5 czerwca 2018 przez Darec Nowicjusz (160 p.)
edycja 5 czerwca 2018 przez Darec
Kod błędu to "driver power state failure". Uruchomiłem system w trybie awaryjnym, odinstalowałem sterowniki Nvidia i Ge Force Experience. Wszystko teraz znowu śmiga ale nie mam pojęcia jak usunąć problem albo jakie sterowniki Nvidia zainstalować aby problem już się nie pojawiał. W internecie jest podobny temat dotyczący Asusa także przy moim Lenovo dalsze kroki nie pomogą.

EDIT: Pobieram ze strony Nvidia archiwalny sterownik przy którym problemu nie było czyli przedostatni. Zobaczymy jak zachowa się system.
komentarz 5 czerwca 2018 przez Darec Nowicjusz (160 p.)
EDIT: System śmiga, sterowniki zainstalowane, wykrywa kartę graficzną także wszystko wróciło do normy. Martwi jednak fakt że przy następnych aktualizacjach sterowników problem może się powtarzać w nieskończoność ale to już problem na przyszłość. Jest też metoda rozwiązania problemu w BIOS'ie ale to już nie na moje amatorskie umiejętności. Dzięki wszystkim za zainteresowanie. Bardzo. Pozdrawiam!
komentarz 12 czerwca 2018 przez niezalogowany
Myślę, że jakieś nowsze aktualizacje już będą ok. Takie rzeczy naprawiają z biegiem czasu, a z aktualizacją windows 10 często zdarzały mi się takie problemy jak Tobie ze sterownikami :/

Fajnie, że Ci już takie rozwiązanie działa. Pozdro

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 124 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez judixon Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 111 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Niepokonana7999 Bywalec (2,250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 216 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...