• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie wyzwalaczy PHP/CSS/HTML/MYSQL

Object Storage Arubacloud
0 głosów
784 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2018 w Sieci komputerowe, internet przez KochamPomidory Nowicjusz (120 p.)
zmienione kategorie 5 czerwca 2018 przez KochamPomidory

Witam.

Otóż mam pewien problem. Potrzebuję zrobić to zadanie w przeciągu 2 dni ale nie umiem robić triggerów (tzw. wyzwalaczy). Po stworzeniu bazy danych oraz tabel zacząłem szukać w internecie, myśleć jak mogę to zrobić i nic. Jeśli mógłby ktoś mi z tym pomóc będę wdzięczny.

Utwórz bazę danych klub siatkarski.

W bazie powinny znaleźć się następujące tabele zawodnik(Imię, Nazwisko, Data urodzenia, Pozycja, Pensja, Poprzednik klub, Wiek), pozycja (id, nazwa), Mecz(Przeciwnik(nazwa), data, wynik). Każdy zawodnik w ramach meczu może zdobyć punkty, a na ich podstawie obliczana jest premia.

Do wykonania zadania użyj PHP (mysqli lub PDO), HTML’a, CSS’a i MySQL’a.

Utwórz wyzwalacz, który:

  • Oblicza wiek zawodnika i dodaje go do bazy danych zawodnik (atrybut wiek).

  • Oblicza premię zawodnika, zasada obliczania premii:

    • 10 punktów – 10% premii

    • 15 punktów – 15% premii

    • >=20 punktów – 25% premii

  • Po usunięciu z bazy danych zawodnika, zostaje dodany rekord do tabeli byli_zawodnicy (która zawiera imię, nazwisko i pozycję).

  • Wyświetla komunikat o treści za młody, gdy zawodnik ma mnie, niż 12 lat.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 maja 2018 przez Comandeer Guru (600,730 p.)

Prawdopodobnie chodzi o wyzwalacze w bazie danych.

komentarz 30 maja 2018 przez KochamPomidory Nowicjusz (120 p.)
Aczkolwiek dalej nie wiem jak zrobić chociaż 2/3 przykłady aby to zaliczyć :x
0 głosów
odpowiedź 30 maja 2018 przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
Szkolny pdf o wyzwalaczach. Może się przyda :)
http://docdro.id/2lQh4C9

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 402 wizyt
pytanie zadane 16 października 2022 w Nasze projekty przez Never Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,161 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w PHP przez Mr Popcorn Bywalec (2,340 p.)

92,547 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,504 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...