• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Najlepszy rodzaj reklam na stronie nie będący na bakier z google

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
327 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
Pytanie jak w temacie. Zastanawiam się jakiego rodzaju reklamy umieścić na stronie, wyczytałem, że podobno google obniża ranking stronom wyświetlającym reklamy typu pop-up. Czy należy z nich zrezygnować? Jeśli tak to czym je zastąpić? Który rodzaj jest najbardziej opłacalny? Może polecacie jakieś firmy dostarczające reklamy wydawcom?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 maja 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Wyjdź z założenia, że najważniejszy jest komfort użytkownika. Ja jak i zapewne wielu od razu opuszczam stronę gdy reklama w jakikolwiek przeszkadza mi w korzystaniu ze strony.
komentarz 29 maja 2018 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
No dlatego myślałem o reklamach pop-under. Jednak wyczytałem, że takowe też są źle widziane przez google dlatego się zastanawiam.
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
Najmniej przeszkadzający to myślę że będzie zwykły banner. Kiedyś Encyclopedia Dramatica wrzucała takie reklamy które wręcz były niebezpieczne dla użytkownika w końcu po jakimś czasie się zreflektowała i ma na górze strony tylko jeden banner. Pamiętać trzeba ino o tym że trzeba w niego kliknąć żeby hajs spłynął ;)
komentarz 29 maja 2018 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
No właśnie z tym klikaniem to jak dla mnie nie jest zbyt dobra opcja. Najbardziej podobają mi się chyba pop-under, ale podobno google też źle na to patrzy także hmm....
komentarz 29 maja 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
zawsze możesz popatrzeć na mistrzów kodu a.k.a wp.pl ;) [to sarkazm]

pop-upy są starsze niż węgiel i wszystkie liczące się na rynku przeglądarki mają opcje ich blokowania domyślnie bez instalowania dodatków.

kurnik.pl ma bardzo ładnie wkomponowaną reklamę, wykop.pl ma nie śledzące reklamy (w sensie bez personalizacji pod użytkownika). Takie reklamy wydają mi się z perspektywy użytkownika dobre i je dodaje do białej listy.
komentarz 29 maja 2018 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
Co do pop-upów to używam najnowszego chrome'a i jeszcze niedawno wyskakiwały mi tego typu reklamy. Co do reszty - można obczaić.
0 głosów
odpowiedź 30 maja 2018 przez prodigalSon Użytkownik (840 p.)
edycja 30 maja 2018 przez prodigalSon
najlepszy rodzaj reklam to brak reklam, polecam zapamiętać aha i statyczne strony:

http://fusil.li/blog/nie-samym-wordpressem-czlowiek-zyje-o-generatorach-stron-statycznych/

tak proste może być piękne i szybkie i bez programistycznego dziurawego chłamu o tak ...

 
btw tak wygląda strona rms-a (dla tych którzy nie czają to twórca między innymi kompilatora GCC)

https://stallman.org/

dla zainteresowanych więcej o Rysiu:

https://www.dobreprogramy.pl/Dementor/Richard-M.-Stallman-charyzmatyczny-guru-Ruchu-Wolnego-Oprogramowania,80459.html
komentarz 30 maja 2018 przez prodigalSon Użytkownik (840 p.)
po prostu musisz zmienić podejście strona to jest opakowanie co z tego, że jest ładne i kolorowe skoro w środku jest rozpuszczony śmierdzący cukierek, jak pisałem spójrz sobie na stronę rms'a i poczytaj, masz tam masę informacji ba możesz nawet stronę odpalić w cli i dalej czytać
komentarz 30 maja 2018 przez prodigalSon Użytkownik (840 p.)
chodzi mi o to, że same tworzenie kolejnego śmiecia dla samego tworzenia śmiecia bez formy, przekazu tak zwał kontentu nie ma najmniejszego sensu bo robisz po prostu następne zaśmiecające sieć plastikowe opakowanie
komentarz 30 maja 2018 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
A kto mówi o tworzeniu jakiegoś śmiecia? Cokolwiek by nie mówić użytkownicy nie chcą płacić za content i ja też bym nie chciał.
komentarz 30 maja 2018 przez prodigalSon Użytkownik (840 p.)
Twoje twierdzenie jest nieprawdą, sam wspieram dobrowolnie na patronite drobnym groszem kilku twórców, których kontent jet dla mnie ważny, do tego nie raz sypnąłem groszem na niezależne radyjka w sieci których słuchaczem jestem
komentarz 30 maja 2018 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
No spoko, ale znaczna większość ludzi tego nie robi.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 215 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2016 w Sieci komputerowe, internet przez gsharp Początkujący (280 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 369 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2019 w PHP przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 266 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...