• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór laptopa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
243 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez Ran9 Nowicjusz (160 p.)
Witam, po malym rozeznaniu w innych watkach, postanowilem zwrocic sie do was o pomoc w wyborze odpowiedniego sprzetu (jako ze sam jestem stosunkowo slabo rozeznany).

- Laptop bedzie mi towarzyszyl na studiach, wydzial AiR, wiec dobrze by bylo gdyby zakup wytrzymal najblizsze lata,

- najlepiej zeby byl bez zadnego systemu operacyjnego w cenie ,

- hobbistycznie programuje, wiec dla wlasnej wygody rozmiar matrycy w przedziale 15,4''-15.6'',

- SSD to przyslowiowy must have w tym przypadku

- kwota jaka chcialbym przeznaczyc na zakup to cos miedzy 3000 - 4000 zl

- tutaj nie jestem pewien jakiego powinien byc wykonania, na pewo bedzie ze mna troche podrozowal na drodze akademik - uczelnia, oraz roznych innych podrozach,

- w gry zadne nie gram, wiec raczej nie bedzie mi potrzebna zadna lepsza grafika

- mysle ze matowa matryca to rowniez swojego rodzaju must have w tym przypadku + bateria ktora wytzyma ok 3h (chociaz to juz mniej wazne, gniazdka sa wszedzie w koncu)

Aktualnie rozpatrywane modele: - https://www.x-kom.pl/p/409372-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-320-15-i7-8550u-8gb-256-mx150.html?partnerid=100047436&sm12=NTY=&ts=1526217032&token=030e55e3b969a688fcc05a2a59d03826

 

- https://www.x-kom.pl/p/421441-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i5-7300hq-8gb-2561000-fhd-gtx1050.html?partnerid=100047436&sm12=NTY=&ts=1526217032&token=030e55e3b969a688fcc05a2a59d03826#specification
komentarz 29 maja 2018 przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)
Ja bym wziął to

http://allegro.pl/dell-inspiron-5577-i5hq-16gb-ssd-gtx1050-4gb-fhd-i7158049056.html?fromVariant=7140939454#thumb/1

prawie identyczne podzeslpoły jak w tym twoim linku za 3500 a masz 16gb ram i win10 w zamian za dysk hdd 1tb i dell imho fajniejszy niż lenovo wizualnie i wytrzymałościowo. Również bardziej pojemna bateria, możliwe, że na dłużej wystarczy.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 maja 2018 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)
Ja niedawno zmagałem się z wyborem laptopów i powiem Ci tak: z tego co czytałem to jeżeli chcesz wybrać Lenovo to celuj tylko w serie ThinkPad (sam mam laptopa Lenovo ThinkPad E560 i jestem z niego bardzo zadowolony). Dlaczego tylko ThinkPad - większość laptopów od tego producenta, nie będących z serji ThinkPad, wg internetu jest słabo wykonana - słabe plastiki/klawiatura, co wg mnie dyskwalifikuje laptop do pracy.

Z perspektywy czasu wybrał bym jednak Apple (prawodpodobnie używkę z 2015 roku). Lekki, poręczny, długo chodzi, nie zamula się. Jedyną jego wadą jest cena/wydajność.
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2018 przez Wisnia Bywalec (2,770 p.)
Ja 5 lat temu kupiłem Dell Latitude. Wtedy dyski SSD były jeszcze stosunkową rzadkością, ale u mnie znalazło się 256GB SSD + proc i5. Ramu chyba też 8GB. Do tej pory chodzi jak marzenie, więc z czystym sumieniem polecam. W pracy mam służbowego Latitude od chyba trzech lat, o bardzo podobnej konfiguracji i też daje radę. Cena powinna się zmieścić w przedziale który podałeś.

Pracuję w firmie razem z około 1k inżynierów. Przerabialiśmy lenovo jakieś 5 lat temu. Nie wiem jak teraz, ale wtedy psuły się na potęgę i dla tego od kilku lat u nas tylko dell (ew. mac dla tych "co muszą"). Moja subiektywna opinia jest taka, że Dell rządzi. Moja żona pracuje jako architekt, ma della od jakiś dwóch lat i też sobie chwali. Polecam.

Zaznaczam, że nie chcę robić antyreklamy Lenovo, bo może przez ostatnie kilka lat coś się zmieniło. Jak ktoś ma może lepsze z nimi doświadczenia niech też napisze. Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Ja zmagałem się z podobnymi dylematami kilka miesięcy temu, więc dodam swoje trzy grosze - dobrze że polujesz na matowe matryce, to rzeczywiście must have, najlepiej jakby była to matryca IPS (są dwa rodzaje IPS i TN, IPS są trochę droższe ale dają ładniejszy obraz) ale dobra TN też da radę, co do dysku SSD to najlepiej kupić go oddzielnie i wsadzić - w x-komie wsadzają dysk i przenoszą system (jak jest) za darmo a w ten sposób wiesz jaki masz dysk oraz masz gwarancję oddzielnie na dysk (dłuższą) i oddzielnie na laptopa, oprócz tego jak masz gdzieś niedaleko jakiś satun czy coś podobnego w nim to koniecznie idź obejrzeć wybrany model przed zakupem - na internecie można sprawdzić czy mają na wystawie a fajnie jest zobaczyć to na żywo - czy ci się podoba itp. Oprócz tego nagrywarka DVD raczej ci potrzebna nie będzie (przynajmniej na studiach, a jak coś to można dokupić zewnętrzną), pamięcią RAM się nie przejmuj, zawsze można dołożyć (sprawdź tylko rodzaj włożonej i możliwość dołożenia - chociaż w tej cenie 8GB DDR4 to raczej standard), fajnym bajerem który mogę gorąco polecić jest podświetlana klawiatura - to na duży plus, wygodny jest też czytnik linii papilarnych - ale on jest w małej liczbie laptopów. Co do wykonania to możesz dorwać laptopa ze szczotkowanego aluminium - to jest ta najtrwalsza i najwytrzymalsza wersja, ale plastik też jest ok pod względem że jest dobrze zrobiony. Co do procesora to poluj albo na 7-gen HQ albo na 8-gen, ale to już chyba zauważyłeś. Co do konkretnych modeli to na lenovo bym uważał, naczytałem się o nich sporo niezbyt pochlebnych opinii - nie dotyczy serii biznesowych typu ThinkPad, ale jak zamierzasz iść w lenovo to poczytaj opinie. Ja kupiłem Acer Aspire 7 którego mogę ci polecić - jest sporo wersji, ja mam z i5-7300HQ, plusami są: aluminiowa obudowa, ekran IPS, szybki procesor, chłodzenie mnie nie zawiodło, bateria trzyma dla nie wystarczająco(niestety nie jestem w stanie powiedzieć ile, ale to znajdziesz na jakiś recenzjach), ma miejsce na dysk SSD, podświetlaną klawiaturę i czytnik linii papilarnych niestety nie ma wersji  bez systemu możesz poczytać - jak ostatnio byłem to jest ich też pełno na wystawach w większych sklepach z elektroniką to możesz nawet oglądnąć, jak potrzebujesz czegoś mocnego i dobrze wykonanego to polecam, jednak kupując laptopa w tej chwili zastanowiłbym się nad czymś cieńszym z i7-8550U np. Asus VivoBook wygląda ciekawie
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2018 przez prodigalSon Użytkownik (840 p.)

- kwota jaka chcialbym przeznaczyc na zakup to cos miedzy 3000 - 4000 zl

w tej cenie masz macbook-a aczkolwiek przekątna mniejsza niż wymagasz bo 13.3 ale ten sprzęt nie ma sobie równych jeżeli chodzi o pracę w terenie no i do tego porządny system unix-like :)

0 głosów
odpowiedź 30 maja 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
edycja 30 maja 2018 przez FxJerzy

Nie radzę ci korzystać z tych pseudo stron z polecanym sprzętem, one tylko służą do ogłupiania ludzi.

SSD to przyslowiowy must have w tym przypadku

No jasne o ile sobie kupisz porządny PCIe NVMe a nie będziesz liczył że akurat wsadzą jakiś sensowny.

Ideapad 320-15

Jak to dziadostwo, po którym ciężko nie jeździć jak po wycieraczce znalazło się w polecanych ??? W tej cenie Acery mają matryce IPS, slot M.2 a ten jeszcze serwuje nagrywarkę i w 100% plastikową konstrukcje.

VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300/16GB/1TB GTX1050 (N580VD-E4593) - nowa partia na czerwiec, jeszcze nie ma z i7. Plus dysk SSD EVO 960 / 970.

GP62M i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1050 + SSD/RAM

W zasadzie dla mnie tu nie to mało informacji, nawet nie wiem kiedy chcesz kupować.

Stosuję linki partnerskie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 305 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Pattt Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 345 wizyt
pytanie zadane 21 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez sebastian970 Użytkownik (710 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 335 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez niko404 Użytkownik (910 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,617 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...