• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc z programem C++ - programowanie AVR

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
539 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2018 w C i C++ przez endrju666 Nowicjusz (120 p.)

Witam, mam do napisania program na płytce AVR, mikrokontroler ATMEGA 32 i kompletnie nie wiem jak się za to wziąć.

Problem do rozwiązania:

"Należy zrealizować generator fali PWM na porcie procesora.

W ramach zadania należy zadawać szerokość wypełnienia od 0 - 100% za pomocą przycisków klawiatury matrycowej. Wartość wypełnienia należy wyświetlić na wyświetlaczu LCD. Wartość ma być wyświetlona tak, aby nieznaczące zera na najstarszych pozycjach były wygaszone.

Częstotliwość fali należy zadawać w zakresie od 0.1 - 10.0 Hz za pomocą klawiatury matrycowej. Zadaną częstotliwość należy wyświetlić na wyświetlaczu LCD."

Płytka AVR

Płytka AVR

Mam już jakieś szkielety programu na których mógłbym się oprzeć, ale jakakolwiek próba rozwiązania problemu kończy się fiaskiem. Nie posiadam niestety w domu takiej płytki, a ilość zajęć na uczelni nie daje mi możliwości podjęcia próby rozwiązania problemu poza zajęciami. 

Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc,

Pozdrawiam,

Adrian

2
komentarz 28 maja 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 414 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2018 w C i C++ przez dawix111 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 587 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2021 w Mikrokontrolery przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 279 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...