• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Migotanie ekranu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
360 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Zazwyczaj działa to tak, że włączam laptopa kilka minut jest dobrze a potem zaczyna się pieprzyć. Migocze ekran na czarno, przesuwa się w lewo i prawo obraz. Pomaga na moment zmienienie rozdzielczości na inną i przywrócenie na poprzednią.

Próbowałem to naprawić:

- instalując najnowszy sterownik Intela do grafiki - nie pomogło

- wyłączając jakieś 2 usługi - nie pomogło

 

Co jeszcze powinienem spróbować?

Dodam, że to nie wina sprzętu, jak kliknę ctrl+alt+delete ekran zaczyna tylko migotać tym samym kolorem(bez czarnych wstawek), więc to musi być wina softwaru.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 maja 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Witam,

To najpewniej wina sterowników ekranu. Odinstaluj i zainstaluj a później uruchom ponownie komputer. Jeżeli nie zadziała, odinstaluj i zainstaluj sterowniki karty graficznej.
komentarz 28 maja 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Już tego próbowałem :\

Sterowniki 3 różne instalowałem/usuwałem i żaden nie pomógł.

 

Dodam jeszcze, że problem ten występuje najczęściej przy korzystaniu z youtuba lub odpaleniu aplikacji netflix na win 10. Choć zdarza się także, że z dupy się zacznie chrzanić.

Może to być jakieś "niedogadanie się" sterownika intela z nvidią?
komentarz 28 maja 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Czy może być to konflikt? W sumie to może ale to wszystko powinno być kompatybilne. Spróbuj odpalić komputer w trybie awaryjnym i sprawdź czy ekran miga. Tak wgl. to czy nie masz przypadkiem antywirusa Norton?
komentarz 28 maja 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Mam AVG, wydaje mi się w trybie awaryjnym działało, ale jeszcze sprawdzę dokładniej to napiszę.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,083 wizyt
pytanie zadane 20 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez Bartx Bywalec (2,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 108 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2023 w Systemy operacyjne, programy przez mataaak Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...