• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP Silex - budowa aplikacji, controllery

Object Storage Arubacloud
0 głosów
539 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2018 w PHP przez mder96 Nowicjusz (140 p.)

Witajcie, Od jakiegoś czasu używam micro framework'a Silex.

Przed silex używałem Laravel'a , i w tym framework'u jak pewnie wiecie wszystko jest rozdzielone osobno model osobno controller i routing przez co kod aplikacji jest dobrze skrojony i przejrzysty.

W silex obecnie całą logikę aplikacji pisze w index.php tam gdzie mam routing co raczej jest mało przejrzyste.

Pytanie mam takie czy zna ktoś jakiś tutorial lub coś w tym stylu co pozwoli mi przebudować aplikacje w styl Laravel.

Znalazłem coś takiego: https://www.sitepoint.com/introduction-silex-symfony-micro-framework/

Tutorial pokazuje dokładnie to o co mi chodzi jesnak po przepracowaniu tutoriala aplikacja nie działa nie wiem czy ja coś źle zrobiłem czy to jest wina tego że tutorial jest na wersji Silex 1.3 a nie 2.0

Tak czy owak zna ktoś inny tutorial tego rodzaju ?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 maja 2018 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)

1. Silex jest już niestety oficjalnie przestarzały, a jego wsparcie kończy się w czerwcu tego roku. Zostaje jednak Symfony 4.

2. W przeciwieństwie do Laravela, Silex jest microframeworkiem i został przystosowany do tworzenia małych aplikacji. Jeśli zamierzasz zbudować bardziej skomplikowaną aplikację, użyj frameworka to tego stworzonego.

3. Mimo wszystko osiągnięcie tego, co chcesz, jest możliwe - tutaj masz przykład dotyczący kontrolerów.

+1 głos
odpowiedź 28 maja 2018 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

W silex obecnie całą logikę aplikacji pisze w index.php tam gdzie mam routing co raczej jest mało przejrzyste.

Ależ oczywiste, że to nie jest prawda. Pisałem w silexie trochę i wiem, ze jest wymagający względem programisty - wiele rzeczy trzeba sobie samemu przygotować, ale to nie znaczy, że routing powinno się mieć w indexie ;) 

Tu nie tutoriale się przydadzą tylko rzetelna wiedza z podstaw obiektowego programowania i doświadczenie, przynajmniej średnie, w programowaniu w nim.

Framework to tylko narzędzie - jeden jest gorszy, drugi lepszy. Powinieneś raczej zająć się czytaniem o wzorcach projektowych oraz praktykowaniem ich wykorzystania. 

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 114 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w PHP przez lukasz_spr Użytkownik (860 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 109 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2016 w PHP przez lukasz_spr Użytkownik (860 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 185 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2016 w PHP przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...