• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prośba o poradę - aukcje poleasingowe/laptopy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
610 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez kagga Nowicjusz (160 p.)
Forumowicze,

mam serdeczną prośbę o poradę :-) Czy ktoś z Was korzystał z zakupu sprzętu (mi konkretnie chodzi o laptopa - do użytku prywatnego i pracy, musi dobrze obsługiwać grafikę) na aukcjach poleasingowych typu EFL? Czy to dobra okazja czy może są jakieś "haczyki", na które trzeba zwracać uwagę?

z góry dzięki,

k.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 maja 2018 przez Wisnia Bywalec (2,770 p.)
Ja kupowałem laptopa, tzw. refurbished, czyli nie poleasingowy, ale też tańszy od nowego. To był Dell, ze zwrotów. Wyglądał jak nowy, nie miał zupełnie śladów użytkowania, miał postawiony dellowski bootloader i windowsa 7, którego popchnąłem później na 10. Cenowo był jakieś 20% tańszy od nowego 3200vs2500. Taką opcję mogę polecić, przynajmniej na swoim przykładzie. Mam go 5 lat i nic mu nie dolega. Chodzi 100% jak nówka (chociaż już nie wygląda ;-) ) Może tak uda się coś znaleźć.
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Cześć, w zasadzie to zależy :-) Jakiś czas temu (kilka ładnych lat) "zachorowałem" na laptopa poleasingowego HP 8510w. Kupując go miałem dwa podejścia:

  1. Wyczaiłem na Allegro sprzedawcę takiego sprzętu i w cenie ok. 1200 PLN zamówiłem go. Laptop miał być na 5, a przyszedł cały porysowany jakby dziecko go obdrapało pięciozłotówką, wyświetlacz był nie do przyjęcia bo w zasadzie świecił na różowo i takie tam, między innymi miał mieć dodatkową baterię wg. opisu z aukcji, a nie miał. Skończyło się sporem i finalnie zwrotem towaru.
  2. Podejście drugie to zakup identycznego modelu w firmie z Poznania zajmującej się również wyprzedażą sprzętu używanego. I tu o dziwo poszło wszystko bez uwag. Kupionego w tej firmie (nie pamiętam nazwy) laptopa używałem siedem lat bez żadnych problemów. Stan laptopa był zgodny z opisem. Jedyną modernizacją z mojej strony było wrzucenie dysku SSD.

Dodatkowo na zakupie sprzętu używanego można zyskać w taki sposób, że osprzęt również będzie tańszy (stacje dokujące, podstawki itp.). Zatem to zależy...

M.

komentarz 29 maja 2018 przez prodigalSon Użytkownik (840 p.)

Wyczaiłem na Allegro sprzedawcę takiego sprzętu

 

aukcje EFL to zupełnie inna bajka niż kupno od sprzedawcy z aledrogo

0 głosów
odpowiedź 29 maja 2018 przez prodigalSon Użytkownik (840 p.)
edycja 29 maja 2018 przez prodigalSon
lepiej bierz od sprzedawcy, masz na rynku dużo firm specjalizujących się w sprzedaży sprzętu poleasingowego, u porządnego sprzedawcy masz od razu klasę danego sprzętu  A, A-, B, sprzęt jest dokładnie sprawdzony pod względem usterek, wyczyszczony i co ważne jest na niego udzielona 6/12 miesięczna rękojmia oraz ok dwutygodniowy okres zwrotu gdyby sprzęt okazał się niezgodny z przedstawioną ofertą natomiast na aukcjach to różnie bywa, podejmujesz jakieś tam ryzyko ale za to mniej płacisz
komentarz 25 czerwca 2018 przez kagga Nowicjusz (160 p.)
Kupiłam w końcu przez EFL, poprosiłam informatyka z firmy, w której pracuje, żeby mi trochę pomógł w tej operacji. Na razie jestem bardzo zadowolona. Kupiłam Della. Dzięki wszystkim za porady :-)
0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2018 przez kagga Nowicjusz (160 p.)
Kupiłam w końcu przez EFL, poprosiłam informatyka z firmy, w której pracuje, żeby mi trochę pomógł w tej operacji. Na razie jestem bardzo zadowolona. Kupiłam Della. Dzięki wszystkim za porady :-)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 222 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 323 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2016 w C i C++ przez niezalogowany
0 głosów
4 odpowiedzi 525 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez haskii Nowicjusz (170 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...