• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki język do amatorskiego gamedevu na androida?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
828 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2018 w Android, Swift, Symbian przez wrxxx Początkujący (310 p.)
zmienione kategorie 26 maja 2018 przez HaKIM
Witam ;) Szukam języka programowania, dzięki któremu będę mógł tworzyć amatorskie gry (nacisk na androida). Chodzi mi o jakiś język, który ma perspektywy na utrzymanie się i "nie wymarcie" jakkolwiek to brzmi. Chodzi mi po prostu o to żeby już uczyć się w czymś programować, potem robic dla wlasnej uciechy i zdobywanego doświadczenia gry. Myślałem o javie, ale nie jestem do końca przekonany.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 maja 2018 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Java, zdecydowanie.

Spełnia wszystkie z Twoich wymagań.

yes Ma perspektywy na utrzymanie się (Cokolwiek przez to rozumiesz. :p).

yes Nie wymrze... spokojnie przez jeszcze najbliższe 20 lat.

Oraz:

yes Duże community (czyt. szybka pomoc / szyba możliwość wyszukania rozwiązania problemu).

yes Jest natywnym językiem dla Androida.

yes Bardzo duża ilość poradników w necie wraz z tym językiem.

yes Gdybyś szukał pracy, to większość dużych corpo (choć, nie tylko) stoi przed Tobą otworem.

 yes I wiele więcej. :D

IMHO. Java byłaby najlepszym wyborem, jeśli chodzi o Androida.

komentarz 26 maja 2018 przez wrxxx Początkujący (310 p.)
A jak z IDE i trudnością w opanowaniu? :D
komentarz 26 maja 2018 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Jeśli chodzi o IDE to tylko i wyłącznie te od JetBarins; IntelliJ! heart

Dla studenciaków (uczniów też, jak coś) za freeko!

https://www.jetbrains.com/student/

O! I nie zapomnij wysłać, o ile będziesz wysyłał lickę, żeby z dwóch stron machnąć. A najlepiej to wyślij wszystko gdzie jest coś napisane, co byś nie czekał na mail'a, że czegoś pominąłeś. :D

Na dole masz więcej info, gdybyś się zastanwiał jakie są haczyki. cheeky

Ja kojrzystam z PhpStorm, będzie już 2.5 roku... I powiem Ci, że do dziś mnie zaskakuje swoimi featureami. Powinieneś ogarnąć tak do 7 dni, aby się płynnie poruszać i znać podstawowe skórty klawiszowe. Reszta przyjdzie wraz z programowaniem / są poradniki aby się wyskillować.

0 głosów
odpowiedź 26 maja 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Oprócz wcześniej wspomnianej Javy fajną opcją też jest kotlin, również jest oficjalnym językiem programowania na androida, a moim zdaniem jest dużo wygodniejszy, ale najlepiej nauczyć się obu języków. Javę raczej trzeba znać programując na androida, ale lepiej używać kotlina jeśli jest taka możliwość.
0 głosów
odpowiedź 26 maja 2018 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Może być też kotlin :)
0 głosów
odpowiedź 26 maja 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Ja bym wybrał Kotlin jeżeli chodzi o Androida, jest łatwiejszy od Javy i poprawił to czego Java nie mogła, czyli te wszystkie nulle.
0 głosów
odpowiedź 26 maja 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,790 p.)
KOTLIN + dobre biblioteki no i niestety team - samemu bardzo cięzko coś tworzyć z game-dev fajnie miec ekipke i zeby kazdy ogarnial jakas specyfikacje

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 156 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 745 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2017 w Java przez Euxinus Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 315 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...