• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Space invaders w C++ builderze - definiowanie własnej klasy z obrazem

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
269 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2018 w C i C++ przez marekl26 Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 25 maja 2018 przez marekl26
Witam. Obejrzałem kurs C++/Objective C++ u Pana Zelenta i chciałem sam napisać grę, bazującą na starym Space Invaders. Wiem jak zrobić ruch postaci, obsługę strzałów, ruch mobów, i tu zaczyna się problem. Czy w C++ Builderze jest możliwość aby utworzyć własną klasę dla takiego mobka, gdzie umieszczę jego ruch, strzał i przede wszystkim plik z obrazkiem, żebym nie musiał kopiować kodu z zachowaniem postaci pod każdy obrazek, tylko żeby każdy nowy obiekt już miał ten obraz jako pole Picture? Zależy mi aby każdy mob był obiektem klasy w której zdefiniowane są jej mechanizm i wygląd, a nie osobnym obiektem klasy obrazu C++ Buildera z podpiętą funkcją.
komentarz zamknięcia: -

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 109 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 142 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2016 w C i C++ przez Czujnick Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 86 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2016 w C i C++ przez niezalogowany

92,782 zapytań

141,712 odpowiedzi

320,600 komentarzy

62,114 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...