• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Słaby z matematyki po szkole średniej bez matury a zostanie informatykiem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,828 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez wilku2243 Nowicjusz (120 p.)
Witam, jak w tytule, mam zaliczoną szkołe średnią z oceną na koniec 2. Nie jest to spowodowane brakiem umiejętnosci a zwyczajnie lenistwem, zjawiłem się na ostatnie 3 zjazdy bo matematyka zawsze była na końcu zajęć. Dlatego zakładając, ze nauczę się na mature (od zera) i zdam mam jakiekolwiek szanse zostać informatykiem? Dodam że można nazwać to czymś co lubię robić, z komputerem jestem biegły i nieraz pisałem sobie już różne skrypty (z pomocą internetu) czy też komputer zawsze sam naprawiałem, upgrejdowałem, itp.Można więc powiedzieć że mam zadatki i lubię to, ale z matematyki totalnie leżę, jeestem po szkole średniej, pracuje. musze się jej nauczyć na własną rękę. Jak się za to zabrać? Jeśli ktoś jest w stanie pomóc to proszę o pomoc

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 maja 2018 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Cześć.

Hmmmm.Od czego tu zacząć?

Raczej nikt Ci nie poda gotowej recepty na sukces.

Z tego co napisałeś

 Nie jest to spowodowane brakiem umiejętnosci a zwyczajnie lenistwem

Wygląda na to że matma nie była  Twoją pasją :) ale..

jakiekolwiek szanse zostać informatykiem? Dodam że można nazwać to czymś co lubię robić, z komputerem jestem biegły i nieraz pisałem sobie już różne skrypty (z pomocą internetu) czy też komputer zawsze sam naprawiałem, upgrejdowałem, itp.Można więc powiedzieć że mam zadatki i lubię to, 

 Czyli z powyższego wynika że to Cię "kręci",czyli?... masz zadatki.

Oczywiście należy się wyzbyć "tego lenistwa" i popracować nad tym co lubisz.

Tak w skrócie.

Pozdrawiam.

 

0 głosów
odpowiedź 25 maja 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

Zawodowo zajmuje sie programowaniem 

Gdyby nie czas zajmowany przez szkołe, utrzymałbym typową polską rodzinke

Jestem w 3 klasie technikum

Odkąd skończyłem 3 klase podstawówki, co semestr walcze o ocene dopuszczającą z matematyki 

Może to wystarczający argument dlaczego ocena z liczenia jest nieważna w informatyce 
Matematyka jest ważna, ale pod kątem logicznego myślenia i łączenia wszystkiego w całość
Pamiętaj że w szkole ważniejsze od tego myślenia, często jest po prostu liczenie albo rycie wzorów na pamięć 

Nigdy nie lubiłem liczyć, robiłem błędy z np mnożeniem bo coś źle przepisałem i cały wynik zły, czasami przepisałem - zamiast +, czasami zapomniałem wzoru, albo nie chciało mi sie uczyć bo "poco mi to" 
I były ciekawe ocenki... 
jedynki, dwójki... czasami trafi sie trója albo czwórka, ale przeważają dwóje 

Nie myl tego co jest nazywane matematyką w informatyce (logiczne myślenie) z tym, co jest nazywane matematyką w szkole (obliczenia)

1
komentarz 25 maja 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Zawodowo zajmuje sie programowaniem 

Lubię to określenie. Dla mnie równie dobrze mogłeś napisać, że pracujesz przy komputerze. Serio od gościa który pracuje z kodem do drugiego gościa który pracuje z kodem mogą być lata świetlne, pod  względem umiejętności. Ale każdy jest developerem tak, tak.

Pamiętaj że w szkole ważniejsze od tego myślenia, często jest po prostu liczenie albo rycie wzorów na pamięć

Ważniejsze od myślenia jest liczenie. To już rozumiem czemu masz takie osiągi z matmy.

Nie myl tego co jest nazywane matematyką w informatyce (logiczne myślenie) z tym, co jest nazywane matematyką w szkole (obliczenia)

O ile z resztą się po prostu nie zgadzam, tak zdanie powyżej jest całkowitą bzdurą. ​​​​Tego typu wnioski zaliczam do tej samej grupy co gimnazjalne teksty w stylu do czego mi się ten sinus przyda w życiu. Skoro wg Ciebie matematyka w IT to logiczna myślenie to pora wyjść poza gotowe szablonowe rozwiązania i calc z css i wziąć się za poważne projekty.

Oczywiście można też stać w miejscu, jak już wspomniałem developer i developer to nie to samo cool

komentarz 25 maja 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Tylko pytanie to nie jest "czy uda mi sie być tutaj specjalistą światowej klasy"

Tylko czy sobie poradze, czy jest sens w ogóle sie za to brać, skoro nie jestem mistrzem matmy, a przecież panuje stwierdzenie, że informatyka = matematyka

Odpowiedź to = spokojnie można sobie poradzić, to że osoba która opracowuje nowe technologie używa tej matematyki nie oznacza, że jest ona potrzebna przeciętnej osobie w branży
komentarz 25 maja 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Tak, ale swoją odpowiedzią budujesz pozór całkowitej niezależności posiadania umiejętności matematycznych i wymagań do tego żeby być programistą.

Pytanie było odnośnie informatyka.
komentarz 25 maja 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
edycja 25 maja 2018 przez marcin99b
Ale tutaj nasuwa sie kolejne pytanie

Co jest zadaniem typowego informatyka i gdzie używa on matematyki?

Nie mówie że matematyka jest zbędna, ale w typowej pracy gdzie nie bawimy się przykładowo fizyką albo zaawansowaną optymalizacją np renderowania w grach
Ta "matematyka" ogranicza się do myślenia logicznego

Podobne pytania

+1 głos
12 odpowiedzi 1,352 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,049 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...