• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dodawanie zdjęć do Wordpessa w XAMPP

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
962 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2018 w Systemy CMS przez KrosFire Nowicjusz (210 p.)
Witam!

Mam problem, a mianowicie zacząłem dopiero używać wordpressa i postanowiłem przenieść na niego gotową już wcześniej stronę.

Problem polega na tym, że gdy chcę zamieścić jakiekolwiek zdjęcie w bibliotece to wyskakuje mi błąd:

"Wystąpił błąd podczas wysyłania pliku na serwer. Proszę spróbować ponownie później."

Próbowałem już zmienienia uprawnień do folderów, lecz już na początku wszyscy użytkownicy mieli pełen dostęp do folderów wordpressa.

Dodatkowo mimo wyskakującego problemu zdjęcia przenosiły się do folderu uploads jakby nigdy nic. Próbowałem również wyłączyć opcję porządkowania plików w folderach z datą (bez skutecznie).

Proszę o pomoc!
komentarz 25 maja 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Rozumiem, że najpierw zainstalowałeś WP ma localhoscie, czyli przegrałeś pliki WP, utworzyłeś bazę danych, itd. Zgadza się? A potem po zalogowaniu do WP i próbie dodania zdjęcia wyskakuje Ci taki błąd, tak?

I co rozumiesz pod pojęciem przeniesienia strony, bo WP rządzi się swoimi prawami i od tak strony się nie przeniesie.
komentarz 25 maja 2018 przez KrosFire Nowicjusz (210 p.)
Przeniesienia strony czyli przeniesienia gotowej wcześniej strony do wp-content i podfolderu themes.

I tak wpierw przeniosłem wordpressa do htdocs, a następnie zainstalowałem go i stworzyłem bazę danych. Dopiero po tym przeniosłem stronę do thmes.
komentarz 25 maja 2018 przez KrosFire Nowicjusz (210 p.)
Zauważyłem że wszystko się psuję dopiero po aktywacji mojego wyglądu strony. Niestety nie wiem co z tą informacją począć...
komentarz 25 maja 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Jeśli ręcznie przeniosłeś zawartość strony to pliki fizycznie są w katalogu WP, ale w bazie danych ich nie ma i się nie wyświetlą.
komentarz 25 maja 2018 przez KrosFire Nowicjusz (210 p.)
Więc co mam zrobić aby wszystko działało jak chcę. Żeby moja strona normalnie się wyświetlała, a wordpress normalnie ładował wszystkie zdjęcia i wtyczki ?
komentarz 25 maja 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
A ta strona była utworzona w WP czy nie?
komentarz 25 maja 2018 przez KrosFire Nowicjusz (210 p.)
Nie. Był to z początku strona statyczna, ale postanowiłem wrzucić w wordpressa aby można było z łatwością zarządzać tym co w środku. Więc wrzuciłem folder projektu do themes i odpowiednio dostosowałem. Czyli zrobiłem index.php header footer css itd.
komentarz 25 maja 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

O tworzeniu motywu poczytaj tu. Aby zarządzać stroną przez WP nie wystarczy samo header, footer itd.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 376 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 497 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 436 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Echelon Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...