• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przedstawienie projektu przygotowanego na staż.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
158 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez olekjs Gaduła (4,540 p.)
Witam,

kto pyta nie błądzi. Będąc na rozmowie, o staż jako Junior Web Developer dostałem do zrobienia aplikację. Otrzymałem termin itd. Mam następujące pytanie, w jaki sposób zaprezentować tą aplikację, czy mam przynieść laptopa z całym projektem, wrzucić na githuba, czy może dodać wszystko na własną stronę internetową. Dodam że aplikacja jest zrobiona w PHP-laravel i korzysta z bazy danych. Proszę o podpowiedzi, w którą stronę dążyć.

Z góry dziękuje i pozdrawiam!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 24 maja 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 24 maja 2018 przez olekjs
 
Najlepsza
Pierwsza kwestia to czy czasami nie masz wpisane, że apka musi być na jakimś GH itp.?

A jeśli masz dowolność to ja bym założył konto prywatne np. na bitbucket i tam wrzucił apkę, dając im dostęp, jeśli dali Ci nazwę swojego usera lub po prostu zapytaj ich o to.

Na pewno nie wrzucałbym takiego kodu na publiczne repo, bo jeśli firma dała to samo zadanie kilku osobom to wg mnie byłoby to niezbyt dobre rozwiązanie, jeśli być udostępnił swój kod publicznie.

Ale jak pisałem, najlepiej po prostu zapytaj, to jest wg mnie jak najbardziej sensowne pytanie. Może powiedzą po prostu, żebyś dał prywatne repo albo po prostu wysłał cały folder razem z .git i załączył zrzut bazy do zaimportowania. To im w zasadzie wystarczy aby lokalnie sobie odpalić apkę.
komentarz 24 maja 2018 przez olekjs Gaduła (4,540 p.)
Moim zadaniem było zrobić aplikację i przyjść i ją zaprezentować, dlatego rozważałem przyniesienie laptopa z projektem, w takim razie zostać przy tym githubie?
1
komentarz 24 maja 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
ja mimo wszystko nie robiłbym publicznego repo tylko prywatne na bitbucket. Apkę miej więc na kompie jeśli masz z własnego pokazywać i przygotuj się, że mogą chcieć, a nawet powinni, zajrzeć w kod więc miej zainstalowany jakiś edytor czy IDE i taka mała sugestia... miej porządek na pulpicie :)

Serio... kiedyś w jednej pracy, zupełnie inna branża ale to nie ważne, często było tak, że pracownicy robili krótkie prezentacje na różne tematy wewnętrzne ze swoich lapków lub dawali pena... i uwierz mi, że ludzie na prawdę różne dziwne rzeczy mają na pulpitach co troszkę czasami rodzi niesmak na starcie. Nie żebym coś Ci zarzucał, ale to taka drobna niby sprawa, o której czasami się zapomina, a tutaj pierwsze wrażenie ma znaczenie :)

No i powodzenia!
komentarz 24 maja 2018 przez olekjs Gaduła (4,540 p.)
Dziękuję bardzo!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 922 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez szynszyl97 Początkujący (410 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 2,143 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BartekDataIT Użytkownik (770 p.)
+6 głosów
6 odpowiedzi 6,273 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...