• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konfiguracja DNS - dla więcej niż jednego serwera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
653 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2018 w Hostingi, domeny, usługi przez Sebastian Wesołowski Nowicjusz (230 p.)
Witam, ostatnio nurtuje mnie jedno pytanie.

Założenia:

1 domena z końcówka .pl u innego operatora niż serwer (ovh)

2 serwery vps, różne IP(digital ocean) ubuntu 16.2

Poprawnie skonfigurowana domena wskazująca na dns dostawcy serwerów

Poprawnie dodane domeny do serwerów

Na obu serwerach są różne pliki

oba serwery maja skonfigurowane vHosty

oba serwery działają na apach z php 7.0.30

Pytanie:

Z którym serwerem połączy się klient ? Skoro w panelu ovh mam skonfigurowane dns które są takie same dla obu serwerów. Klient wchodzi na stronę i co widzi ? Pliki strony serwera 1 czy 2 ? Jedyna różnica to IP serwerów których nie wpisywałem w panelu z rekordami dns.

Pytanie czysto hipotetyczne bo jeszcze nie miałem czasu skonfigurować 2 serwera.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 maja 2018 przez Wisnia Bywalec (2,770 p.)
wybrane 24 maja 2018 przez Sebastian Wesołowski
 
Najlepsza

Nie znam się szczególnie na Digital Ocean, ale na ich stronie można znaleźć takie info:

When you do, the system will perform a DNS lookup to see if the domain has already been added to DigitalOcean. If it has, you'll receive a message that says Data domain example.com: Name already exists.

Więc jak rozumiem, nie powinien pozwolić, żeby dodać drugiego ip do tej samej domeny.

komentarz 24 maja 2018 przez Sebastian Wesołowski Nowicjusz (230 p.)
W sumie to logiczne ;) Wybacz, że zawracałem głowę, mogłem spojrzeć w dokumentacje! Wymierzę sobie baty w domu, 6 wystarczy ?

Zastanawiałem się nad tym, bo chciałem przenieść domenę z jednego serwera na drugi w związku ze zmianą środowiska apache -> nginx i nowszą wersją php.

Zależy mi na jak najmniejszym odstępem czasu pomiędzy przełączeniem. Masz jakieś sugestie ? Jedyne co mi przychodzi do głowy to skonfigurować sobie środowisko na 2 serwerze pod inną domeną i przełączyć domeny w panelu.
komentarz 24 maja 2018 przez Wisnia Bywalec (2,770 p.)
Batów, nie trzeba wymierzać :) Jestem tu nowy i jeszcze mnie nie wkurza, że ktoś nie czyta dokumentacji. Z resztą w pracy zawodowej już się przyzwyczaiłem. Chociaż może następnym razem trzeba będzie pobluzgać, żeby nie wyróżniać się z tłumu...

Co do Twojego pytania. Najlepiej byłoby zgasić stary serwer i odpalić nowy pod tym samym IP. Aktualizacja DNS zajmie nawet do kilku godzin szybka podmiana ustawień nic tu nie zmieni, tudzież przełączanie domen też. Jeśli masz możliwość utrzymania starego adresu, a pisałeś o virtualkach więc zakładam, że masz. To powinieneś zgasić start serwer a nowy odpalić po dokładnie tym samym adresem. Taką operację da się wykonać w sekundach. DNSy na pewno się szybciej nie zaktualizują.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 5,287 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 288 wizyt
pytanie zadane 31 października 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 327 wizyt
pytanie zadane 7 października 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...