• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja Box2D w Code::Blocks

Object Storage Arubacloud
0 głosów
854 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2015 w C i C++ przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Jak zainstalować Box2D w Code::Blocks? Pobrałem paczkę z bliblioteką, ale nie ma tam folderów include, lib, bin itp... tylko suche .h i .cpp, które po podincludowaniu nie działają, bo muszą być zainstalowane bezpośrednio do code::blocksa. Wkleiłem więc tam ten folder, ale dalej nie działało (tak wiem, bezmyślnie, ale chciałem zobaczyć czy to coś da...)...  Jak więc zainstalować tego liba?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 czerwca 2015 przez arek01996 Stary wyjadacz (12,100 p.)
wybrane 28 czerwca 2015 przez jegor377
 
Najlepsza

To proste musisz to przepusicic przez program cmake :p
Jest masa informacji w sieci na ten temat.

Dostaniesz gotowe pliki do linkera. Ja sam to niedawno robiłem. Więc je już mam mogę Ci podesłać.

Mi się udało to zrobić z tego poradnika:

http://www.buildandgun.com/2013/09/box2d-build-mingw-and-codeblocks.html

Potem tylko kopiujesz do minGW headres, a W projekcie C::B inkludujesz wczesniej otrzymany plik libBox2D.a

komentarz 28 czerwca 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Super! Dzięki za tutka! Ogarnąłem go sobie i zrobiłem te libki itp... ale jak zainkludować libBox2D.a, bo tego jeszcze nie robiłem i nie wiem jak się includuje te plik...? :/
komentarz 28 czerwca 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Ok, zainstalowałem już, thx za wszystko! :D
+2 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2015 przez daan Pasjonat (17,640 p.)
edycja 28 czerwca 2015 przez daan

Niestety (chociaż to zależy) Box2d, którego można sciągnąć z oficjalnej strony jest biblioteką, którą trzeba skompilować samodzielnie devil Po kompilacji otrzymasz dopiero plik .lib który będziesz mógł dołączyć do swojego projektu. Z tego co pamiętam (używam Visual Studio) to w tej paczce był gotowy projekt VS, wystarczyło otworzyć i skompilować, nie wiem jak wygląda sprawa z C::B ale jak chcesz moge Ci podesłać tego mojego liba, tyle że on był kompilowany w msvc więc nie wiem czy zadziała w C::B.

komentarz 28 czerwca 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
raczej nie zadziała pod C::B, ale tam są jakieś libki, da się z nimi coś zrobić? :/
komentarz 28 czerwca 2015 przez daan Pasjonat (17,640 p.)
Spróbuj zrobić w C::B projekt statycznej biblioteki (static library czy coś takiego) a następnie dodaj wszystkie pliki cpp i h z folderu Box2D do niego i skompiluj :)
komentarz 28 czerwca 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)

pierwszy błąd :

 

fatal error: Box2D/Collision/b2BroadPhase.h: No such file or directory

 

 

http://i.imgur.com/BKeonRu.png

+1 głos
odpowiedź 28 czerwca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Trzeba skompilować Box2D samodzielnie, jak już wspomniano przez CMAKE. Gwarantuje że jak dobrze zrobisz to zadziała, sam używam box-a pod C::B.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 179 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2018 w C i C++ przez Gryczny Początkujący (320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2015 w C i C++ przez Porky Obywatel (1,190 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 671 wizyt

92,563 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...