• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prywatność podczas użytkowania czytnika e-book.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
223 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez kolasz Nowicjusz (120 p.)
Dobry wieczór wszystkim,

Niosę się z zamiarem zakupienia jakiegoś czytnika e-book do 500 zł, najpewniej padnie na Kindle Paperwhite 3 2017. Z tego co widzę Kindle w zasadzie zmonopolizował rynek tych czytników ale jednocześnie są one najbardziej trwałe i bezproblemowe patrząc na opinie użytkowników. Ale do rzeczy, interesuje mnie aspekt prywatności. Zależy mi bardzo na maksymalnej prywatności. Od czytnika oczekuje aby czytał pliki PDF i DOC, które sobie sam przerzucę z komputera przez USB i to wszystko. Czy jest możliwość całkowitego odcięcia się od jakiejś zewnętrznej transmisji danych w czytniku, aby NIKT nie miał dostępu do moich danych? Proszę o rozjaśnienie tematu jak to wygląda i co ewentualnie trzeba by zrobić po zakupieniu.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 maja 2018 przez Wisnia Bywalec (2,770 p.)
Żeby mieć 100% pewności, otwierasz Kindla i wyjmujesz to co widać w prawym górnym rogu na zdjęciu w tym wpisie:

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2185233/rip-disable-wifi-tracking.html

Nie wiem czy w Kindlu są jakieś plomby, i czy czasem w tym samym momencie nie żegnasz się z gwarancją. Warto też zarejestrować produkt wcześniej bo czytałem, że w innym wypadku rzuca denerwujące komunikaty. Odpięcie tego modułu powinno być odwracalne, natomiast gwarancja po otwarciu urządzenia pewnie przepada bezpowrotnie. Są też opcje hakowania kindla. Zakładam, że wtedy też można wyłączyć wifi na stałe, ale to już więcej zabawy, no i jak się wyciągnie moduł to jednak jest pewność 100% a nie 99,9
komentarz 24 maja 2018 przez kolasz Nowicjusz (120 p.)

Dzięki za odpowiedź.

Znalazłem w internetach taką opinie:

"Mój kindle leżał tydzień na półce z wyłączonym wi-fi (czytałem akurat tylko paper) a i tak się zaktualizował do nowej wersji softu ;)".

To jak to w końcu jest. Czy powyższe zdarzenie jest możliwe? Czy może samo wyłączenie Wifi nie zabezpiecza pewnie, ale wyłączenie Wifi + włączenie trybu samolotowego da pewność, że nikt nie będzie miał dostępu do mojego czytnika (i nie mam tu na myśli tylko amazonu ale też jakichś hakerów, słyszałem że przez Wifi się włamują)?

Aby uniknąć tych debilnych komunikatów będę chyba zmuszony zarejestrować czytnik na jakimś łączu wifi, tylko że nie chciałbym utracić gwarancji, także ewentualne usunięcie modułu wifi wchodziłoby w grę dopiero gdy gwarancja minie.

komentarz 25 maja 2018 przez Wisnia Bywalec (2,770 p.)
Jeśli wyłączasz WiFi w kindlu, to w tle dalej działa system, który jeśli mu się spodoba, może je sobie włączyć. Szczególnie jeśli jest to oryginalny system kindlowy i jest nastawiony na ciągłą wymianę informacji.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 127 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2021 w Urządzenia mobilne przez pingwin1993 Użytkownik (570 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 2,319 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w Urządzenia mobilne przez Wujek Początkujący (410 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 298 wizyt
pytanie zadane 14 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez ReZerTer Początkujący (410 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...