• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Algorytm do odczytywanie tekstu piosenek.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
186 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2018 w C i C++ przez FaloY Bywalec (2,180 p.)
Witam, od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie, jak napisać algorytm, który będzie odczytywał teksty piosenek, czyli rozumienie słów. Jak mam się do tego przygotować? jakie biblioteki ogarnąć aby takie coś stworzyć?

Czy dla mnie jako pojedynczego programisty za dużo jest to pracy i jest to nie opłacalne?

Dzięki za jakiekolwiek wskazówki czy porady! Dzięki jeszcze raz

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 maja 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)

Jeżeli Ci to w czymś pomoże to po polsku może być ciężko ale po angielsku jest sporo artykułów pod hasłem "Natural language processing"  tutaj przykładowy, generalnie bardzo ciekawa działka zrzeszająca specjalistór AI, programistów, lingwistów i masę osób pomiędzy, jak sobie poszukasz pod tym hasłem w google to znajdziesz masę artykułów jak to działa mniej lub bardziej wchodzących w temat, jednak wydaje mi się że jest to o wiele za duży projekt dla jednej osoby (patrz YouTube - jest automatyczne generowanie tekstu ale działa średnio i nie zawsze)

komentarz 22 maja 2018 przez FaloY Bywalec (2,180 p.)
Po moich szybkich oględzinach, wydaję się mi, że jest to język "python" Mnie bardziej interesuje to w "c++". Będę się starał szukać takich poradników pod język c++. Dzięki za odpowiedź!
komentarz 23 maja 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
C++ nie jest narzędziem do tego typu zastosowań. Na 99% większość jeśli nie wszystkie poradniki, które znajdziesz, będą do Pythona

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 289 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 559 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2022 w C i C++ przez mlodybyk100 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,171 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2018 w C i C++ przez dambyl Początkujący (250 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,549 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...