• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zacząć z Laravelem?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
735 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2018 w PHP przez MCgabi Nowicjusz (160 p.)
Cześć, od niedawna przesiadłem się z dosyć zaawansowanego front-endu na back-end. Zacząłem uczyć się PHP, oraz laravela. Problem jednak jest taki że brakuje mi konkretnego źródła wiedzy oprócz dokumentacji, dlatego przychodzę z pytaniem jakie są dobre książki o laravelu? (Fajnie by było jeżeli były by po polsku, jednak propozycję wersji angielskich też przyjmę)
2
komentarz 22 maja 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Jak zacząć z Laravelem?

Zacząć z Symfony laughdevil

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 maja 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Potrzebujesz koniecznie książki? Laravel dość mocno się zmienił porównując wersję np. obecną do 4, nie wiem czy znajdziesz aktualną.

Moja propozycja: najpierw naucz się dobrze samego PHP i obiektowości. Później zagadnienia jak Composer, MVC, podstawy testów. Dopiero po tym przeszedłbym do frameworków.

A sama nauka na zasadzie takiej, że wymyślasz sobie jakiś projekt, choćby bardzo mały i niezbyt funkcjonalny jak np. lista TODO czy obsługa wypożyczalni czegoś i go robisz. To co wiesz to robisz, wspierasz się dokumentacją, tego czego nie wiesz szukasz na bieżąco w Google i starasz się robić dalej. Jak czegoś faktycznie bardzo nie wiesz to pytasz, np. u nas na forum. A gdy skończysz to dajesz kod do oceny, może być również u nas na forum ;) Osobiście najczęściej preferuję taką naukę, bo uczę się tego, co faktycznie mi się przyda - w końcu chcę to w danym momencie zrobić.
komentarz 22 maja 2018 przez MCgabi Nowicjusz (160 p.)
Znaczy się to nie jest tak że nie znam PHP itp. podejście OOP nie jest mi nie znane a zagadnienia typu Composer, MVC tym bardziej, no może poza testami bo sam pisząc małe apki w node.js miałem problem z mochą. Sama książka była tyko i wyłącznie przykładem skąd mogę jeszcze brać wiedzę oprócz dokumentacji, ale skoro mówisz że nie ma jakiejś aktualnej no to nic poszukam też gdzieś indziej. Pozdrawiam.
komentarz 22 maja 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Spoko, rozumiem. Nie gwarantuję że takiej nie ma, nigdy nie szukałem. Ale ostrzegam że tak może być, a nawet jeśli znajdziesz jakąś średnio aktualną to zaraz może stać się nieaktualna bo wyjdzie kolejna wersja i coś się pozmienia.
0 głosów
odpowiedź 22 maja 2018 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Sprawdź sobie laracasts. https://laracasts.com/
komentarz 22 maja 2018 przez MCgabi Nowicjusz (160 p.)
Dzięki wielkie

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 266 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2019 w PHP przez kasia101 Początkujący (290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,946 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 446 wizyt
pytanie zadane 27 września 2022 w Java przez dacjan Nowicjusz (120 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...