• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaką książkę polecacie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
348 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2018 w C i C++ przez Uwegi Początkujący (430 p.)
Witam, od jakiej książki zacząć naukę języka c++?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 maja 2018 przez Meridian Obywatel (1,480 p.)
Tutaj masz książki z różnych języków:

https://forum.pasja-informatyki.pl/ksiazki-informatyczne-warte-uwagi

Ja na chwilę obecną zacząłem przerabianie ostatniej z tych pozycji i widzę jaki ogrom informacji jest w niej zawarty. Dlatego na początek żeby się nie zniechęcać tak jak przedmówca polecam kurs Pana Zelenta. Dopiero jak dojdziesz do programowania obiektowego sięgnąłbym po książkę, by uzupełniać informacje zawarte w kursie.
komentarz 22 maja 2018 przez Uwegi Początkujący (430 p.)
Kurs Zelenta już przerobiłem, także podstawy znam ;)
1
komentarz 22 maja 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Nie znasz, bo to podstawy podstaw! Jak przerobisz całego Grębosza i Prata to będziesz znał podstawy.
+1 głos
odpowiedź 22 maja 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Na początku zdecydowanie YouTube, bo tam widzisz po kolei co się dzieje i dobry prowadzący tłumaczy też dlaczego się to dzieje - jeżeli zaczynasz to nie ładuj się od razu w książkę, oprócz filmów możesz ogarnąć sobie jakiś vlog o programowaniu tak, żeby zdobyć jakąś podstawową wiedzę odnośnie pętli, tablic, funkcji, rekurencji, wskaźników, stringów, następnie jak już te pojęcia nie będą obce to można ogarnąć książkę, ja gorąco polecam "Szkołę programowania" S. Prata, pierwsze rozdziały to będzie powtórzenie ale warto przeczytać chociażby na szybko ale jest to solidna cegiełka opisująca dużo aspektów C++.
komentarz 22 maja 2018 przez Uwegi Początkujący (430 p.)
Podstawy znam ;)
komentarz 22 maja 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@k222,

  Na początku zdecydowanie YouTube

Oj, z tym "zdecydowaniem" to bym uważał. Początkujący nie jest w stanie ocenić poziomu merytorycznego youtubera, a tu naprawdę bywa różnie i można się władować na jakiegoś "speca", który jedyne co dobrze pokazuje, to to jak nie powinno się pisać programów. Zatem youtube tak, ale tylko jako uzupełnienie do jakiejś dobrej książki.

komentarz 22 maja 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
A książka nie jest wstanie tak efektywnie ... nauczyć programowania :) jak Bootcampowe- youtube source.

Niestety
0 głosów
odpowiedź 22 maja 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Ja bym poszedł tą drogą (w tej kolejności):

Symfonia C++ albo Opus Magnum Grębosza - obie w sumie b. podobne, ta druga nowsza, ale i tak większa część tych książek to "tylko" solidne podstawy.

Język C++ Stephen Prata

Coś od twórcy C++ czyli B. Stroustrupa

plus dwie nowe książki Helionu (niedługo w sprzedaży):  Biblioteka standardowa STL oraz wzorce w C++ (obie do C++ 17)
–1 głos
odpowiedź 21 maja 2018 przez niezalogowany
4
komentarz 22 maja 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
A ja bym uciekał jak najdalej od kursów pana Mirosława..
komentarz 22 maja 2018 przez Uwegi Początkujący (430 p.)
Dlaczego? Niestety już przerobiłem :P
komentarz 22 maja 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Zatem wszystko stracone...

 

 

:P
1
komentarz 22 maja 2018 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)

@wixy0, Kursy Zelenta (z całym szacunkiem dla pana Mirka ;) ) są przestarzałe i nie pokazują większości zagadnień zawartych w nowych, obecnych standardach C++ ;/

komentarz 22 maja 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

@Swipeyro, też się zgadzam: kursy Pana Zelenta niestety aktualnie są słabe... ucza przestarzałych metod i mają dosyć sporo błędów 

komentarz 22 maja 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)

@Michał Gibas, Macie racje, ale chyba i tak są najlepsze z tych polskojęzycznych na YouTube. Jak już pisałem kursy Pana MZ to podstawy podstaw. Warto je obejrzeć, nawet jeśli nie są aktualne. Po prostu raczej nic lepszego w polskim YT nie ma.

Z angielskojęzycznych materiałów jest sporo dobrych, po przebrnięciu przez podstawy fajnie jest oglądać materiały z konferencji języka CppCon.

 

komentarz 22 maja 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Ale nikt nie mówi " że Polsko-języczny youtube" należy oglądać, wręcz nie... nie powinno sie uczyć z Polskich tutoriali to jest dno- zresztą każdy programista musi znać na tyle dobrze j. angielski, żeby się w  nim poruszać jak w języku Polskim- to jest główna część twojej nauki także... żeby rozumieć, bo każdy programista w każdym projekcie pracuje na co dzień po na angielsku
komentarz 22 maja 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Akurat ostatnio czytałem temat na forum o j. ang. I zaczynam się uczyć 3000 najczęściej używanych słówek. Zaraz podrzucę.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 449 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2018 w Offtop przez betman Bywalec (2,630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 288 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,213 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2018 w Offtop przez DreaM Użytkownik (840 p.)

92,551 zapytań

141,398 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...