• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Access - tabela zleceń produktów i komponentów

0 głosów
34 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Maniu Nowicjusz (120 p.)

Cześć,

Chcę sobie ułatwić pracę i wyrabiać się w czasie. Obejrzałem i wypróbowałem już wiele sposobów ale nie potrafię ich przerobić na swoim przykładzie. Jest to moje pierwsze podejście do access.

Otóż otrzymuje pewien plan produkcji, który składa się ze zleceń na produkty. Produkty składane są z komponentów - do jednego produktu może być jeden lub kilka komponentów. Każdy komponent ma odpowiednie zużycie przy odpowiednim produkcie.

Przygotowałem przykładowe tabele jak to wygląda:

Baza danych

Celem jest otrzymanie wyniku w postaci Zlecenia / Data / Produkt = Komponent / Zużycie * Ilość.

Chciałbym tak przygotować bazę, że po odpowiednim przygotowaniu zleceń co tydzień, mógłbym aktualizować tabele zlecenia i otrzymać nowy wynik.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 maja 2018 przez Catalonya1992 Gaduła (4,960 p.)
Może łatwiej będzie Ci w SQL-u? Takie zapytanie bardzo prosto otrzymać. Tutaj znajdziesz wstęp do zagadnień baz danych:

https://www.youtube.com/watch?v=M8WNqp5XLM8

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 93 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 55 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez ArturoS159 Początkujący (350 p.)
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

64,934 zapytań

111,406 odpowiedzi

234,471 komentarzy

46,767 pasjonatów

Przeglądających: 111
Pasjonatów: 0 Gości: 111

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...