• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zmienić kolor jednej z komórek w nawigacji, po przejściu do podstrony.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
219 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez skiline11 Nowicjusz (130 p.)
Witajcie. Stworzyłem swoją stronę główną: index.php i nawigację: nawigacja.php . Przeniosłem nawigację do oddzielnego pliku aby nie musieć jej przepisywać do każdej z podstron. Na tej nawigacji mam odnośniki do kilku podstron. Chciałbym, aby w zależności od tego, w której podstronie się znajdę, jej komórka w pasku nawigacji zmieniła swój kolor tła. Było by to proste, gdybym umieścił nawigację w każdym pliku z osobna, ale aby uniknąć redundancji, umieściłem ją jako osobny plik .php i zainkludowałem do podstron. Jak zatem mogę to zrobić, aby to tło zmieniało kolor?

Jeśli już ktoś kiedyś odpowiedział na takie pytanie, to byłbym wdzięczny za linka :-)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 czerwca 2015 przez toaspzoo Dyskutant (8,300 p.)
Daj kawałek kodu z menu i podaj parametry $_GET jakie przyjmuje skrypt. Jeśli strona nie jest ładowana dynamicznie, to można wrzucić prosty warunek do klasy
komentarz 28 czerwca 2015 przez skiline11 Nowicjusz (130 p.)
Całość wygląda narazie tak:

index.php : http://pastebin.com/gxhXBa1X

style.css : http://pastebin.com/uLfnKqQs

nawigacja.php: http://pastebin.com/pS8S9AQ1

Nie przekazuję nic przez $_GET, a pewnie powinienem.
+1 głos
odpowiedź 28 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (602,380 p.)

Każda podstrona = inny plik. Stąd można prosto sprawdzić, który plik user chce wyświetlić przy pomocy $_SERVER['REQUEST_URI']. Przy każdym linku daj warunek sprawdzający czy w tej zmiennej jest nazwa pliku podstrony i wówczas do tego linku dodaj sobie klasę wyróżniającą.

0 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2015 przez Grzesiek Eleryk Mądrala (6,820 p.)
Podstrona posiada własny adres. Adres można przechować w php. Podczas ładowania strony wykonaj skrypt w js, który będzie posiadał tablice kolorów odpowiadających adresowi.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 85 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2016 w HTML i CSS przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 610 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2019 w JavaScript przez Luckyluck87 Użytkownik (660 p.)

92,655 zapytań

141,545 odpowiedzi

319,979 komentarzy

62,024 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...