• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Fałszywy czas do rozładowania w Avast Cleanup

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,084 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2018 w Urządzenia mobilne przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
zamknięte 5 stycznia 2019 przez Marfarzar

Zainstalowałem niedawno na telefon Avast Mobile Security i Avast Cleanup. Wchodząc do tej drugiej aplikacji, czwartą funkcją jest "Bateria" i coś mi się wydawało od początku, że za mały czas tam jest podany, czyli fałszywy. Więc zrobiłem test w piątek miałem napisane "Rozładowanie za: 12h x min" (nie pamiętam dokładnie minut), czyli według tego o 1:52 w sobotę powinien mi się rozładować telefon. Nie używałem od tego czasu telefonu, nawet do dzwonienia, jedynie chyba raz sprawdziłem godzinę. W sobotę po godzinie 8, miałem napisane "Rozładowanie za: 4h x min". Co też było nie prawdą, bo wystarczyło na dłużej, potem podłączyłem do ładowarki telefon. Dlaczego aplikacja podaje zły czas do rozładowania? 

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 maja 2018 przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)
wybrane 5 stycznia 2019 przez Marfarzar
 
Najlepsza
Co do pierwszego pytania to normalne że czas nie będzie się zgadzał na czas pracy baterii ma wpływ wiele czynników więc czas zawsze będzie przekłamany, czy to przez uruchomione w danym momencie aplikacje nawet sam program do sprawdzania, wifi czy transfer danych. Czy telefon był odblokowywany czy też nie. Więc na takie aplikacje warto patrzeć z przymrużeniem oka.
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)

Nikt nie wie? 

 

Jeszcze jedno pytanie, mam takie wrażenie, że odkąd używam tego Avast Cleanup to wolniej mi się ładuje otwieranie wszystkiego w telefonie, nawet jak z jakiejś aplikacji chcę przyciskiem Menu wrócić na ekran główny, to 2 sekundy trwa pojawienie się na nim ikon. Słyszałem, że programy oczyszczające komputer usuwają jakieś pliki podręczne i zanim się one znowu utworzą, to wolniej ładują się strony. Opłaca się używać programy typu Avast Cleanup na telefonie? Dodam, że używam tego raz w tygodniu, nie wiem, czy częstotliwość ma znaczenie (na telefonie nie mam gier).

komentarz 22 sierpnia 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Komputery - Tak

Telefony - Nie

1.Telefony to nadal słabe urządzenia i nie dają rady sobie z tak ciężarnymi programami.

2. Hackerzy nie atakują zbytnio telefonów

3. Propo tych plików podręcznych, to też coś o tym słyszałem i myślę że to też wpływa. No bo w końcu po co urządzenie to wytwarza, jak potem użytkownik to usuwa. Najlepszy sposób na reset telefonu. URUCHOM PONOWNIE ( nie wyłącz i włącz, tylko uruchom ponownie. To ma różnice! )

Co do tego czasu, to zależy od wielu czynników ( w tym jak będziesz korzystał z telefonu ) aplikacja nie jest wstanie przewidzieć, czy odpalisz jakieś 20 aplikacji naraz + wifi + transfer + latarka + GPS +...., Czy w ogóle nie będziesz tykał telefonu. Aplikacja musi to oszacowanie na podstawie aktualnych danych. Jak będziesz miał załączone wifi i wejdziesz w aplikacje, czas pracy będzie krótszy, bo aplikacja przewiduje, że nie wyłączysz tego wifi. Później jak wejdziesz jeszcze raz z innymi danymi to ona bierze średnią.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 711 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,772 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 440 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...