• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Google SEO, oraz nazwa domeny, jak ugryźć te problemy?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
342 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

Dzień dobry, otóż mam taki problem z jedną z domen. Mianowicie chodzi o to aby Google indeksowało ją tak jak jest w sekcji head, wiadomo, że title. Natomiast po wpisaniu słowa, które ma odczytywać dane z indeksu Google.
Każdy wie, że to site:remsol.com.pl.

Po wpisaniu nie działa mi wynik, bo po kliknięciu jest coś innego na belce przeglądarki. 
Drugi problem polega na tym, że po nazwie domeny generują się te symbole: "/?i=1" co to jest?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 21 maja 2018 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
wybrane 21 maja 2018 przez pietia213
 
Najlepsza
Jeśli się wejdzie na stronę główną serwisu i zobaczy źródło to faktycznie nie ma w nim tagów <title> (stąd w google nie widać tytułu). Robot używa więc tekstu ze znaczników <h1> (co jest jak najbardziej logiczne). Jeśli to poprawisz, to po około ~ 2 tygodniach tytuły na pewno zagoszczą w rezultatach wyszukiwania.

Co do drugiej części pytania, to na pierwszy rzut oka wygląda to na jakąś zmienną posyłaną metodą get - tutaj również trzeba by zajrzeć do źródła.

Pozdrawiam
komentarz 21 maja 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

Chciał bym ale, strona o, którą mi chodzi to http://remsol.com.pl nie samo .pl.
odnośnie drugiego, "zmienną posyłaną metodą get?" Strona jest w czystym HTML i JS oprócz kontaktu bo formularz kiedyś tam podepnę. 
Dziękuję za odpowiedź i również pozdrawiam.

1
komentarz 21 maja 2018 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
A, rozumiem, czyli spojrzałem na niewłaściwą domenę :) To ciekawe, że Google przeformatowuje tytuł dając nazwę na lewo - widocznie uznaje ją za bardziej trafną dla użytkownika. Ciekawe czy znak "|" ma tutaj znaczenie - osobiście po prostu bym z tym poeksperymentował.

CO do drugiej części - czasami taki zapis "?i=1" może być doklejony z powodu mechanizmów walidujących po stronie firmy hostingowej - warto zapytać supportu czy to nie ma miejsca w tym przypadku.
komentarz 21 maja 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

Tak to było z powodu hostingu, wyczytałem, że jakieś zabezpieczenie, natomiast ominąłem to szperając w necie na hasełko "Why do I see ?i=1 at the end of a URL?" wyskoczyły mi informację o tym, by w pliku .htaccess wkleić tą kombinację:

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

Okazało się, że to był strzał w 10! Dzięki za cynę odnośnie hostingu bo na support bym nie wlazł z własnej woli :) Miro jesteś wielki! Czego się nie dotkniesz to złota robota! Bóg mi Cię zesłał. 
 

1
komentarz 21 maja 2018 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Nie przesadzajmy, od tego mamy system forum żeby sobie pomagać (akurat ja rzadko to robię w porównaniu do wielu udzielających się tutaj codziennie osób). Fajnie, że udało się rozwiązać problem. Pozdrawiam
+2 głosów
odpowiedź 21 maja 2018 przez Jan Cichocki Dyskutant (7,620 p.)
1. sukaj w google: "?i=1" in url

2. Po wpisaniu nie działa mi wynik, bo po kliknięciu jest coś innego na belce przeglądarki.

- nei wiem o co chodzi ale może masz po prostu zainfeokwaną przegladarek dlatego ci nieprawidłowo linki działają
komentarz 21 maja 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
2. Sprawdzałem na mozilli i chrome w obu za równo w normalnym trybie jak i inkognito.
komentarz 21 maja 2018 przez Jan Cichocki Dyskutant (7,620 p.)
ja dalej nie rozumiem pytania/problemu - opisz jeszcze raz
komentarz 21 maja 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Google nie indeksuje mi prawidłowego title. Sprawdzałem też na telefonie, dodawałem już 2 razy do Google add url. Mam przeczucie, że google mnie nie lubi :(
1
komentarz 21 maja 2018 przez Jan Cichocki Dyskutant (7,620 p.)
Jest odp. w sieci na to pytanie (poszukaj): google sam dobiera i konstruuje T i D czasem a my nie możemy narzucić mu jedynie traktuje jako sugestie
komentarz 21 maja 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Sorka ale nie wiem co to "T" i 'D' t to title? D??
komentarz 21 maja 2018 przez Jan Cichocki Dyskutant (7,620 p.)
tak

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 182 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez copyright812 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 509 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2018 w Hostingi, domeny, usługi przez lukasz21 Obywatel (1,090 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 307 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...