• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

blednę wywołanie funkcji -"przesuniecie" argumentow C

Object Storage Arubacloud
0 głosów
112 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2018 w C i C++ przez jankowa1ski Gaduła (3,560 p.)

W moim programie jest lista dwukierunkowa do ktorej chce dodac rekord. Napisalem wiec funkcje ktora to robi. Jej naglowek wyglada mniej wiecej tak:

dodawanieRekordu(Handler *handler,wartosc1,wartosc2,wartosc3)

gdzie handler to jest ta lista.

No i gdy wywołuje funkcje z maina wszystko działa pięknie. Problem polega na tym ze wywołuje te funkcje tez z innej funkcji. Tam skopiowałem wywołanie funkcji z miana tylko zamiast 

dodawanieRekordu(&handler,1,2,3)  //tak w mainie

to dałem 

dodwawniaeRekordu(handler,1,2,3) //tak w innej funkcji 

Ponieważ ta funkcja przyjmuje już Handler *handler jako argument także do wywołania dodwanieRekordu daje juz ten wskaźnik. I takie wywołanie funkcji sprawia ze gdy np w dodawanieRekordu() wyświetlę sobie wartosc1 to pokazuje mi sie wartosc2 ? Tak jakby argumenty sie "przesuneły"? Czym moze byc to spowodowane? Sprawdziłem czy typy danych się zgadzają, liczba argumentów, i te wskaźniki na handlera...

Dzieki za kazda odp

komentarz 18 maja 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Wrzuć cały kod, bo problem nie wydaje się być w linijkach, które wysłałeś.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,044 wizyt
pytanie zadane 10 października 2018 w C i C++ przez damian9901 Bywalec (2,140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 512 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2017 w C i C++ przez smolik Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 600 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2016 w C i C++ przez Don Corleone Obywatel (1,210 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,538 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...