• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Thinking in Java - opinie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,037 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2018 w Java przez niezalogowany
Hej!

Co sądzicie o książce Thinking In Java? Wiem, że są podobne, a nawet takie same tematy ale głównie pochodzą sprzed kilku lat. Czytał ktoś? Znam podstawy Javy, więc nie będzie to mój pierwszy kontakt z tym językiem.

Dzięki za odpowiedzi.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 maja 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
wybrane 20 maja 2018
 
Najlepsza
Już dawno czytałem. Z tego co pamiętam przypominała coś w rodzaju kompendium. Ogólnie dobra, można zajrzeć z uwagi, że jest dostępna za darmo. Ciężko ją polecać z uwagi na wiek. Już bardziej interesujące są Effective Java (3rd Edition) i Core Java Volume I-Fundamentals (11th Edition) wydane w tym roku.
komentarz 18 maja 2018 przez niezalogowany
A czy druga pozycja jest już dostępna po polsku? Bo nie mogę jej znaleźć nigdzie oprócz Amazonu. Jak ma się sytuacja z wydaniem X, lepiej poczekać na XI bo jest przestarzałe?
1
komentarz 18 maja 2018 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)
Korzystam z "Java Podstawy X" i według mnie nie warto czekać specjalnie na XI. Wydanie X zahacza o lambdy i inne nowości z Java 8, a zmiany z 9 i 10 są zbyt mało istotne dla początkującego by było warto odkładać naukę na potem.
komentarz 18 maja 2018 przez niezalogowany

Podobno ta książka jest pisana z myślą o ludziach znających C++. Mój C++ kończy się na pętlach, tablicach i funkcjach więc nie jest za kolorowo indecision. Jak w praktyce to wygląda?

1
komentarz 19 maja 2018 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)

Jest kilka komentarzy w stylu "Jakby funkcjonalność X wyglądała w C++?", ale jest to raczej forma ciekawostki lub porównania dla ludzi którzy C++ znają. Nie trzeba w ogóle go znać by uczyć się z tej książki. Jeśli chcesz zobaczyć próbkę to Helion udostępnia ją tu  

komentarz 19 maja 2018 przez niezalogowany

Dzięki! smiley

0 głosów
odpowiedź 18 maja 2018 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)
Jest to dosyć stara pozycja i wątpie czy znajdziesz tam informacje chociażby o Javie 8 nie mówiąc już o 9 i 10. Lepiej poszukać czegoś nowszego

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 253 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2017 w Offtop przez Smart Website Użytkownik (920 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 521 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2016 w C i C++ przez Frygi Drygi Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 662 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2019 w Java przez matrix Nowicjusz (240 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...