• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w wyborze studiów podyplomowych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
252 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Unown Początkujący (460 p.)

Hej,

Przymierzam się do pójścia na studia podyplomowe z informatyki (w dużej mierze przez pracę ale sam też chcę!) i chciałbym abyście doradzili mi w wyborze kierunku/specjalizacji. 

Chodzi o Wydział Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Łódzkim:

https://studiapodyplomowe.uni.lodz.pl/wydzial/wydzial-matematyki-i-informatyki/
 

Myślałem nad zwykłą informatyką, program jest chyba ok: http://www.psi.uni.lodz.pl/

ew. nad informatyką w biznesie, ale wydaje się już nieco gorsza: http://podyplomowe.math.uni.lodz.pl/

Ogólnie to znam się na grafice (corel, adobe i dtp), html, hobbystycznie bawię się Linuxem i to w sumie wszystko. Dlatego wiem że nie ma co rzucać się na politechnikę, bo po prostu sobie nie poradzę, a żeby pójść dalej w obecnej firmie, muszę mieć wykształcenie informatyczne. Zajmujemy się tutaj robieniem stron, baz i apek dla klientów (sklepy internetowe, hotele z bazami klientów itp). Uczę się z Udemy programowania w C# i Javy ale chciałbym skończyć też studia w tym kierunku.

 

Możecie mi doradzić co wybrać?
Tutaj pełna lista kierunków: https://studiapodyplomowe.uni.lodz.pl/wydzial/wydzial-matematyki-i-informatyki/

 

Dzięki wielkie! :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 maja 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Witaj,
nie byłem na studiach podyplomowych na tej uczelni, ale zaliczyłem już trzy podyplomówki więc chciałbym Ci powiedzieć, abyś zastanowił się nad jednym pytaniem: Czy idziesz na te studia po papierek czy po wiedzę? Jeśli po papierek to wybrałbym najłatwiejsze studia i tyle. A jeśli chcesz się czegoś nauczyć to szukaj studiów, gdzie będą od Ciebie czegoś wymagać, będzie jakiś egzamin zaliczeniowy czy coś w tym stylu. Poziom studiów podyplomowych nie jest wysoki (tzn. są one tak skonstruowane, aby każdy mógł przyjść, nawet osoba, która nie ma zielonego pojęcia o informatyce...ciekawe dlaczego?) więc z tą politechniką to nie przesadzaj, przynajmniej zapewne tak Cię czegoś nauczą skoro poziom jest wysoki.
Pamiętaj, że studia podyplomowe nie są dziś takie tanie i warto się zastanowić, czy nie lepiej się po prostu uczyć samemu z konkretnego tematu korzystając z materiałów z internetu czy książek.
Ja mogę powiedzieć, że moje studia podyplomowe (studiowałem na AGH) niewiele mnie nauczyły i gdyby nie to że był mi papierek potrzebny do pracy to byłbym po prostu zły, że wydałem tyle kasy (dla przykładu uczyli mnie tworzyć strony internetowe na tabelach - a był to rok 2011, masakra). Jedyny plus to że poznałem trochę ludzi i dowiedziałem się, że istnieją pewne tematy z informatyki, o których wcześniej nie wiedziałem (ale i tak musiałem się ich uczyć sam).
Miłego :)
komentarz 21 maja 2018 przez Unown Początkujący (460 p.)
Dzięki wielkie za odpowiedź!

Dałeś mi trochę do myślenia, i teraz sam już nie wiem czy po prostu nie wziąć tego poważnie na klatę i nie iść na magisterskie w takim razie. Co prawda papierek jest mi potrzebny do pracy ale chcę się też czegoś nauczyć.

Będą to kolejne dwa lata i kolejna obrona tytułu, ale może dadzą więcej niż podyplomówka.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 273 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ARCZIKOX Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 227 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 321 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szymon234 Początkujący (340 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...