• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"Podpięcie" projektu GTest do mojego projektu - Visual Studio

Object Storage Arubacloud
0 głosów
215 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2018 w C i C++ przez Dregon Początkujący (250 p.)
Cześć! Przejrzałem masę tutoriali i nie znalazłem odpowiedzi więc piszę. Mam w Visual Studio Community zrobioną "Solucje", która zawiera mój projekt, który chce testować i projekt z GTestem z testami jednostkowymi. Jak zrobić aby GTest widział pliki .h i .cpp z mojego projektu? Na razie robiłem to po partyzancku czyli robiłem add existing file... do gTestu z mojego projektu ale mam przeczucie że nie tędy droga ;d Jest opcja References która podobno jakoś potrafi połączyć gTest z moim projektem ale poza samego dodania referencji nie wiem co zrobić dalej.

Czyli podsumowując, chce aby mój projekt GTest korzystał z plików mojego projektu, zamiast dołączać pliki czy kopiować zawartość mojego projektu do projektu GTest. Dzięki z góry za pomoc :)
1
komentarz 17 maja 2018 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
komentarz 17 maja 2018 przez Dregon Początkujący (250 p.)
Patrzyłem teraz i robiłem tak, dodając headera z mojego projektu ale linkowanie się sypie bo nie widzi pliku .cpp z mojego projektu. Poza tym denerwują mnie te pliki prekompilowane z Visuala (choćby pch.h) i sam sobie zbudowałem projekt GTesta ściagając z Githuba i budując msvc, a następnie dodając biblioteki. Być może dlatego opcja referencji nie działa poprawnie.
komentarz 17 maja 2018 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

ale linkowanie się sypie bo nie widzi pliku .cpp z mojego projektu

Rozumiem, że zaznaczyłeś projekt do testowania, jak opisali tutaj?

In the Test Project Configuration dialog that appears, you can choose the project you want to test. When you choose a project, Visual Studio adds a reference to the selected project. If you choose no project, then you need to manually add references to the project(s) you want to test

komentarz 17 maja 2018 przez Dregon Początkujący (250 p.)

Tak dodałem od razu, dodałem też manualnie i nadal nie działa. Oczywiście GTest zadziała jak dołączę "../../jakaś tam droga/funkcja.h", a potem dodam do GTest add existing file w postaci funkcja.cpp ale to taka droga naokoło i to chyba nie tak ma działać/

komentarz 17 maja 2018 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Hm, teraz spróbowałem zreprodukować i też mi nie działa... z głowy też nie wiem jak temu zapobiec, sorry.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 189 wizyt
pytanie zadane 26 września 2019 w C i C++ przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 212 wizyt
pytanie zadane 4 października 2018 w C i C++ przez niezalogowany

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...