Witam
Poniżej jest napisany program w javie , który sortuje metodą przez wstawianie. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy program jest napisany dobrze i gdzie ewentualnie są błędy.
Ma pobierać w sposób losowy liczby od 0-100 i je posortować
package insertionsort;
import java.util.Random;
import java.util.Scanner;
public class Insertionsort {
public static void main(String[] args) {
// TODO Auto-generated method stub
int pom,j;
Scanner scOb = new Scanner(System.in);
System.out.println("Ile liczb wylosować?");
int x =scOb.nextInt();
int [] tab = new int [x];
Random generator = new Random();
for(int i=0;i<tab.length;i++){
tab[i]=generator.nextInt(100);
System.out.print(" "+tab[i] + " ");
}
for(int i=1;i<x;i++){
j=i;
pom=tab[j];
while(j>0 && tab[j-1] > pom){
pom=tab[j];
tab[j]=tab[j-1];
tab[j-1]=pom;
j--;
}
}
System.out.println();
for (int i = 0; i < tab.length; i++) {
System.out.println(tab[i] + " ");
}
}
}
Nie wiem dlaczego system nie losuje liczb od 0 do 100
Liczę na pomoc :)