• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Promocje w księgarni Helion

VPS Starter Arubacloud
+7 głosów
726 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2018 w Offtop przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Księgarnia Helion dała mi znać o dwóch ciekawych promocjach, które obecnie u nich trwają.

 

Jak co roku Helion zaprasza Czytelników na Warszawskie Targi Książki na Stadionie Narodowym i w tym samym czasie na wirtualne Targi Książki na Helion.pl. W dniach 17-20 maja (włącznie) książki przecenione są o 25%, a eBooki aż do 60%.

Szczegóły: https://helion.pl/promocja/4900


Ponadto w tym tygodniu premierę miała nowa książka autora "Czystego kodu" pod tytułem "Czysta architektura". Wg opisu to "zbiór uniwersalnych i ponadczasowych zasad architektury oprogramowania z multum praktycznych przykładów. Książka pomaga uniknąć utraty jakości kodu w trakcie pracy z projektem. To kolejny przewodnik Roberta C. Martina, który ma szansę trafić do kanonu lektur programisty.". Czy to prawda nie jestem w stanie określić, nie miałem okazji jeszcze przeczytać - może ktoś już to zrobił i podzieli się wrażeniami? :)

Z okazji premiery czytelnicy mogą uzupełnić biblioteczkę o tę i inne książki Autora z rabatem nawet do 60%. Promocja trwa do 20 maja.

Szczegóły: https://helion.pl/promocja/4894

 

Jak dobrze wiemy może nie zawsze w Helionie jest najkorzystniej cenowo, ale myślę, że mogą znaleźć się osoby zainteresowane zakupem książek w takich promocjach, stąd udostępniam informację :)

Zainteresowanym życzę udanych zakupów.

10
komentarz 17 maja 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Jak już jesteśmy przy książkach Helionu to pozwolę sobie na mała autopromocję pozycji, która oficjalnie ma być w sprzedaży ok. 12 czerwca w Helionie (ale jest już do zamówienia w innych księgarniach, nie wiem dlaczego Helion nie daje jeszcze jej w zapowiedziach):

JavaScript. Wyrażenia regularne dla programistów.

1
komentarz 17 maja 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Wow, gratulacje :) Książka jest pisania typowo pod JS, czy będzie nadawała się też ogólnie do poznania wyrażeń regularnych dla innych języków?
2
komentarz 17 maja 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Rozdział pierwszy jest generalnie ogólny - trochę tam pisałem ogólnie o Unicode, kodowaniach itp. żeby potem łatwiej wyjaśnić niektóre sprawy, głównie związane z rozszerzonym zakresem Unicode (czasami nazywa się to znakami astralnymi).

W rozdziale drugim natomiast omawiam myślę dość dokładnie całą składnię regexp dostępną w JS na chwilę obecną + rozdział 5, jest on opisany jako przyszłość w JS ale powoli już niektóre przeglądarki i środowiska to wspierają więc w zasadzie powoli powinno to być w rozdziale 2 (książkę napisałem w grudniu... a publikacja dopiero w czerwcu... i przyznam, że tego nie przewidziałem :)

Także generalnie 1, 2 i 5 rozdział jak najbardziej dla większości języków, z tymże aby potestować niektóre regexp trzeba by zerknąć w dokumentację danego języka do podstawowych metod obsługi regexp.

Rozdział 3 to raczej tylko dla JS'owców, bo omawiam tam różne niuanse metod JS z przykładami.

Rozdział 4 natomiast to trochę przykładów prostszych i trudniejszych, w tym parę walidacji i generalnie używam tam JS, ale myślę, że z dokumentacją np. PHP da się łatwo przerobić przykłady własnie na PHP, Java itp.

 

Generalnie chciałem zrobić pozycję głównie dla JS, nie chciałem robić kobyły na wiele języków (moim prywatnym maxem było 250 stron i zmieściłem się w tym, jest 240 :). W niektórych językach jest szersza składnia, np. w Java, ale to już raczej drobniejsze niuanse. Składnia regexp jest w zasadzie taka sama, są pewne różnice w tzw. flagach, ale te są dobrze opisane w dokumentacjach więc nie powinien to być problem.

 

Wiem, że ma być też udostępniony pełny spis treści i przykład paru stron z książki do wglądu, ale nie wiem czemu helion na razie z tym zwleka, a ja nie mogę takich informacji udostępniać.
1
komentarz 17 maja 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Fajnie, dzięki za szczegółowe wyjaśnienie. Rozumiem, co za dużo to też nie zdrowo, więc na pewno przesadzenie z wielkością książki, ilością wiedzy i zakresem materiału nie byłoby dobre.

Oczywiście, nie ujawniaj niczego, czego nie możesz. Szczegółowy spis treści już widzę ze jest, na samym dole. Fragment do większości książek również, pewnie bliżej możliwości zakupu się pojawi.

To cóż, tylko gratulować i życzyć powodzenia :)
2
komentarz 17 maja 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

@Tomek Sochacki, wyrazy uznania, tytuł na pewno wpadnie mi w dłoń. 

2
komentarz 17 maja 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Jeśli dobrze liczę, książka @Tomek Sochacki będzie trzecią autorstwa osób z naszego Forum. Gratuluję. :)
2
komentarz 17 maja 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
edycja 17 maja 2018 przez shotokan

@Tomek Sochacki, gratulacje i mam nadzieję, że nie skończy się na tej jednej...
A kto jest tą trzecią osobą...oprócz Tomka i Comandeer'a?

komentarz 17 maja 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A dziękuję :) przyłączam się do pytania @shotokan o trzeciego autora? Jeśli dobrze kojarzę to chodzi o jakąś książkę o Bootstrap?
komentarz 17 maja 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Tak, @radek024 napisał książkę o Bootstrap'ie.
komentarz 19 maja 2018 przez RedRevenge Obywatel (1,230 p.)

Dzięki za info - może to być dobra okazja bym kupił sobie coś z zakresu prowadzenia projektów i tego typu rzeczy. Czy ktoś czytał może "Od inżyniera do menedżera. Tajniki lidera zespołów technicznych" Camille Fournier ? :) 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 maja 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Czysta Architektura Robert C. Martin (papierowa) od Helion z darmową dostawą za 50 zł:

http://allegro.pl/czysta-architektura-struktura-i-design-i7348859570.html

komentarz 20 maja 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Rzekomo oficjalny sklep ten na Allegro - wystawiają sporo taniej niż mają u siebie w księgarni, nieźle ;)

Podobne pytania

+8 głosów
0 odpowiedzi 448 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2019 w Offtop przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 160 wizyt
+14 głosów
2 odpowiedzi 988 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2017 w Offtop przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...