• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dlaczego programiści wybierają Maca, a nie np Linuxa? [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,565 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
Witam serdecznie Forumowiczów.

Od pewnego momentu nurtuje mnie jedno pytanie. Dlaczego Programiści z często sporym stażem w branży, używają i kodują na Macu, a nie np na PC z Linuxem lub Windowsem?

Osobiście pracuje na Linuxie, ostatnio chciałem się pouczyć trochę Swifta i napotkałem ścianę ograniczenia, w postaci konieczności postawienia na Virtualu iOS'a co skłoniło mnie do przyjrzenia się bliżej temu systemowi pod kontem programowania (nie posiadam Maca, bo osobiście ale subiektywnie uważam to za "nierozsądne", wydawać kilkadziesiąt tysięcy na komputer z parametrami podobnymi jak PC za powiedzmy max 800-1000zł, nie mówiąc już o polityce Appla odnośnie softu). Natomiast przy innych językach programowania pod Linuxa jest chyba raczej wszystko co Programiście do szczęścia potrzebne.

Proszę mnie oświecić jasnymi argumentami, dlaczego dość duże grono Programistów używa właśnie Maca i iOS.

Za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczny.

PS. Zachęcam do wypełnienia ankiety, możliwe, że będzie to dobry temat do obrony pracy.
Możliwe odpowiedzi:
używam Maca (5 głosów, 11%)
używam Windowsa (20 głosów, 43%)
używam Linuxa (22 głosów, 47%)
komentarz 16 maja 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Wspaniale, stawiasz tezę, dodajesz ankietę i wymagasz argumentacji :)

Co chcesz osiągnąć? Używam wszystkich tych systemów. Mam czuć się "nierozsądny i dotknięty polityką Appla odnośnie softu" (... a o co chodzi z tą polityką...)?
komentarz 16 maja 2018 przez draghan VIP (106,230 p.)

@PindonMniejszy, czy mógłbyś przedstawić dane na których oparłeś tezę że "dość duże grono" doświadczonych programistów używa Maców? :)

Tutaj można znaleźć na przykład wyniki jednej ankiety, która mówi że nie takie duże to grono. :P

komentarz 16 maja 2018 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)

@mokrowski,

Przepraszam jeśli Cię uraziłem (tak przynajmniej odczytuję Twoją odpowiedz), ale... to nie teza, a moje własne spostrzeżenia. Ucząc się programowania niekiedy korzystam z wideokursów i zazwyczaj opisy konfiguracji czegokolwiek są podane wyłącznie dla Win oraz Mac, a pomijany jest Linux. Po drugie, sami lektorzy w tych kursach pracują bardzo często na Macach.

Co do polityki softu, chyba odpowiedział już na to pytanie kolega Benek dosyć obszernie, choć krótko. Chodzi o problemach zgodności z różnymi wersjami iOS i instalacją softu (pomijam kwestie finansowe i AppStore).

draghan Co do tezy, odpisałem powyżej... 

komentarz 16 maja 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
To nie jest urażenie mnie tylko .... logiki. Po co Ci informacje ankietowe jeśli kształtujesz opinię pytających?

Poza tym trochę chyba słabo szukałeś co do Swifta. Ja tu widzę Ubuntu... Ty nie? https://swift.org/download/#releases

Nie jestem także jakimś "zajefajnebojem" tego czy innego systemu. System dobierasz do zadań. Jeśli danego oprogramowania narzędziowego nie ma w GNU/Linux a jest w OSX i z tego żyjesz, kupujesz takie narzędzie które rozwiązuje Twoje problemy zawodowe. Jeśli jest w GNU/Linux to będzie to Linux. Co tu jest nierozsądne? Jeśli Cię nie stać, to po prostu Cię nie stać i tyle. Kupujesz/zdobywasz substytut ew. łożąc własną pracę w konfigurację/dostosowanie/własne poprawki oprogramowania. Tu są ograniczenia a nie rozsądek.

Reszta to bajki, klechdy i problemy emocjonalne...
komentarz 16 maja 2018 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)

mokrowski

Strasznie jesteś rozemocjonowany, aż zastanawiające. Może zamiast ciśnienia, podejdź do tematu z dystansem. Zadałem jedynie niewinne pytanie wynikające z mojej nieznajomości Appla bo nigdy nie czułem potrzeby mieć naklejki na wózek. A zastanawia mnie czysto filozoficznie chęć posiadania Maca przez taką rzeszę ludzi.

Gdybyś przeczytał uważnie mój wpis powinieneś bez problemu sam sobie odpowiedzieć na większość zadanych przez Ciebie pytań. Czy mnie stać czy nie, pojęcie względne. Lubię wydawać pieniążki rozsądnie. Jeśli mnie przekona Twoja argumentacja to być może rozważę zakup jakiegoś Maca.

2
komentarz 16 maja 2018 przez draghan VIP (106,230 p.)

Reszta to bajki, klechdy i problemy emocjonalne...

[-----]

3
komentarz 16 maja 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

Ucząc się programowania niekiedy korzystam z wideokursów i zazwyczaj opisy konfiguracji czegokolwiek są podane wyłącznie dla Win oraz Mac, a pomijany jest Linux

Duża część kursów jest z USA, tam Mac jest bardzo popularny. Kursy takie są zazwyczaj dla początkujących czyli ludzi którzy korzystają z popularnych rozwiązań.

Przytoczyłeś przykład programistów z dużym stażem. Takie osoby dużo zarabiają, więc cena dla nich ma mniejsze znaczenie. Programiści i tak dużo narzędzi mają za darmo w porównaniu np. z grafikami. Nie spotkałem grafika który by zmieniał photoshopa dla gimpa dlatego, że jest za darmo. Trzeba zrozumieć, że system dla programisty jest narzędziem, więc jak będzie komuś wygodniej pracować na Maku to zapłaci nawet więcej.

Zapomniałeś o .Net, tam z kolei wygodniej jest być na Windowsie.

Wg. mnie programiści bardzo często korzystają z Linuksa, należy mieć tylko na uwadze, że popularność pingwina to tylko marne kilka procent na desktopach.

 

komentarz 16 maja 2018 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
Dziękuję za merytoryczną odpowiedz.

Co do wideokursów, miałem na myśli raczej Polskich Lektorów, o czym faktycznie nie wspomniałem (mój błąd). Ale daje plusa za konkret.

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 maja 2018 przez obl Maniak (51,280 p.)
Moim zdaniem ta ankieta pozbawiona jest sensu, ja korzystam z kilku rodzajów Linuksa i z Windowsa ktoś inny może korzystać z Mac-a i Windowsa lub Linuksa i co w takim razie zaznaczyć. Mac jest dla mnie bezużyteczny.
1
komentarz 16 maja 2018 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
Mechanizm ankiety pozwala zaznaczyć wiele opcji...
komentarz 19 maja 2018 przez obl Maniak (51,280 p.)
Tak mogę, ale wtedy do jednego wora wrzucasz ludzi, którzy programują pod dwoma systemami i tych, którzy programują pod jednym. A i twoja statystyka staje się zawyżona, bo może ci się wydawać że zagłosowało n osób, ale ile z nich zaznaczyło dwie pozycje i jakie pozycje.
+1 głos
odpowiedź 16 maja 2018 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Jak dla mnie to zależy od osoby. Ja przyzwyczaiłem się do Maca, jego skrótów klawiszowych, gestów na gładziku, czy jak to tam się po polskiemu nazywa. Cena czy wysoka to nie wiem. Ostatnio robiłem rozeznanie za jakimś lapsem pod Windowsa i doszedłem do tego, że interesuje mnie albo ThinkPad, albo jakiś Dell, które cenowo wyglądają tak samo jak Macbook Pro. Może jednak na pierwszy rzut oka mają lepsze bebechy, ale to nie do końca ma znaczenie, bo MacOS akurat jest całkiem dobrze zoptymalizowany pod sprzęt. Ogólnie nie wiem co jest lepsze, ja wybieram Macbooka głównie z przyzwyczajenia i z wygody, bo wiele rzeczy dla mnie tutaj jest wygodne, a w Windowsie tego nigdy nie było. Cały czas jednak pomijam Linuxa i w sumie go olewam, bo jak dla mnie obecnie to głównie system serwerowy i nie wyobrażam sobie jakoś pracy na nim. Ale jak powiedziałem jestem leniem programistą chce mieć kompa, którego odpalę i mogę zacząć robić co mi się podoba i nie chce mi się tracić czasu na konfigurację, a w przypadku Ubuntu zawsze to tak wyglądało. W przypadku Windowsa w sumie też, a na Macu jakoś nie wiem sprawniej to wszystko wygląda, ale kwestia przyzwyczajenia. Każdy niech pracuje na tym na czym mu wygodniej i tyle. Żaden system ani sprzęt nie ma przewagi tak na prawdę na drugim i sam nikogo nie będę faworyzował, po prostu do pracy jak dla mnie lepszy jest Mac niż coś na Windowsie czy z Linuxem i tyle.
komentarz 16 maja 2018 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
"Ostatnio robiłem rozeznanie za jakimś lapsem pod Windowsa i doszedłem do tego, że interesuje mnie albo ThinkPad, albo jakiś Dell, które cenowo wyglądają tak samo jak Macbook Pro"

Proszę Cię... piszesz to naprawdę poważnie? Jeśli chcesz, dam Ci namiary na Lenowo o parametrach zgodnych z Mac Pro za 550 zł, w twardej, kolizyjnej obudowie, gdzie bateria trzyma do 6h pracy na pełnym wyświetlaczu.
1
komentarz 17 maja 2018 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
A w sumie zapodaj, o ile to nie jest polesingowy komp.
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Z technicznego punktu widzenia i inżynieryjnego jądro Linux zostawiło w tyle rozwój MacOS i Windowsa. Apple jedynie bierze kod z systemów BSD(FreeBSD, NetBSD), ponieważ licencja na to pozwala i dopisuje jakieś GUI, takie ładne środowisko graficzne. Microsoft ponoć też kiedyś kradł kod z Unixów, dlatego te systemy mają zamknięty kod.

W USA dużo programistów wybiera Chromebooki, a może słyszałeś, jak programiści narzekali że Apple ograniczało w Macbookach Pro rozbudowę pamięci RAM powyżej 32GB i z tego względu ich programiści przesiadali się na laptopy z Ubuntu.
komentarz 16 maja 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Chociaż jedną z tych informacji sprawdziłeś? Masz jakieś źródła?
komentarz 16 maja 2018 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)

mokrowski 

Bardzo zaciekle bronisz Maca :), dlaczego?

komentarz 16 maja 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Nie bronię tylko dbam o jakość informacji:

Apple jedynie bierze kod z systemów BSD(FreeBSD, NetBSD)

https://en.wikipedia.org/wiki/Darwin_(operating_system)

Microsoft ponoć też kiedyś kradł kod z Unixów, dlatego te systemy mają zamknięty kod.

Słowo "ponoć". Nie z Unix a z BSD. Świadczył o tym błąd: https://en.wikipedia.org/wiki/Ping_of_death

W USA dużo programistów wybiera Chromebooki, a może słyszałeś, jak programiści narzekali że Apple ograniczało w Macbookach Pro rozbudowę pamięci RAM powyżej 32GB i z tego względu ich programiści przesiadali się na laptopy z Ubuntu.

Wystarczy zerknąć na specyfikacje dostępnego sprzętu.... widać się nie chciało. 

Poza tym "bo wujek Janek powiedział". Rzetelności informacyjnej trochę. 

Wszyscy z powodów emocjonalnych traktują MS Windows lub OSX jako "zło". A argumenty z d*.

Żeby porównać aspekty techniczne jąder tych systemów, także trzeba podać jakieś argumenty. Tu nie padły żadne.

komentarz 16 maja 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Może mokrowski jedynie chce zweryfikować dane. Do chromoebooków, też byłbym sceptyczny z tą popularnością dla programistów, chociaż wiem że ogólnie zyskał dużą popularność w USA.

Z resztą wypowiedzi spokojnego bym się zgodził. Microsoft powoli stawia na Linuksy, BDS jest zaniedbany.
komentarz 16 maja 2018 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)

@mokrowski

"Żeby porównać aspekty techniczne jąder tych systemów, także trzeba podać jakieś argumenty. Tu nie padły żadne."

I tu jest Twoja właśnie rola, by takim "ignorantom" jak ja...

Ale gdybyś przeczytał dokładnie ze zrozumieniem początkowe pytanie...

komentarz 16 maja 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
komentarz 16 maja 2018 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
Masz rację... to zaczyna być śmieszne... Nie chciałem tego pisać, bo zasadą forum jest nie obrażać adwersarza, ale co gdy Oponent ciągle, bezpardonowo i sztywnie upiera się przy swoim?

Napisałem jasno, że jestem laikiem w kwestii Aplla, a Ty odsyłasz mnie do formułek. Gdybym chciał opinii "formułek" nie zadawał bym pytań na forum poświęconym ludziom z krwi i kości.

Skup się i pozwól swojej kompetencji zabłysnąć. Namów mnie do Appla.
komentarz 16 maja 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Namów mnie do Appla.

You made my day :)

0 głosów
odpowiedź 16 maja 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
edycja 16 maja 2018 przez Benek

Z mojego doświadczenia wynika, że ludzie wybierają Maki, bo im się wydaje prestiżowym sprzętem lub po prostu z ciekawości. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale znam tylko jednego człowieka, architekta IT, który jest bardzo świadomym użytkownikiem Maka i potrafi wszystko na nim samodzielnie skonfigurować czy skompilować. Myślę, że podobnie jest z kolegą @mokrowskim. Inni znajomi miewali problemy z zainstalowaniem programów ze źródeł, czy manipulacją ścieżkami systemowymi. No ale jak się leci do Los Angeles na naukową konferencję, to lepiej wyciągnąć Maka niż topornego rzęcha z powolnym Ubuntu.

Sam nigdy Maka nie miałem, uważam że nie bardzo jest sens go kupować, tylko dlatego że jest Makiem. Póki co na Linuxie mogę zrobić wszystko to, czego potrzebuję. Uważam, że dla świadomych użytkowników Mak jest jak najbardziej OK. Dziwię się jednak osobom, które rozpoczynają studia i wypytują, jaki komputer do nauki programowania kupić. I to koniecznie musi być Mak.

1
komentarz 16 maja 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Temat dotyczy programistów a nie „zwykłego kowalskiego” czy studenta.

Glownym powodem wyboru Maca przez programistę jest możliwość pisania aplikacji na platformę od Apple. Na windowsie czy Linuxie tego nie zrobisz. Kolejna ważna rzeczą jest fakt, ze OS X jest z rodziny systemów Unixowych. Zintegrowany terminal daje spore możliwości. Do tego spora baza oprogramowania dla profesjonalistów.

Osobiscie o OS X mam taka opinie, ze jest to „dystrybucja Unixowa na sterydach”.

Czerpie garściami z tej rodziny systemów i dostaje spore wsparcie ze strony „third-party software”.

Warto do tego dodać, ze sama konstrukcja Maków jest wzorowa co można zobaczyć chociażby na youtube.

Co by nie było nie są to komputery idealne i tez maja swoje wady.

Na szczęście rynek daje nam dość spory wybór i każdy jest wstanie wybrać to co dla niego będzie najodpowiedniejsze. Czy o sprzęt chodzi czy o samo oprogramowanie.
komentarz 16 maja 2018 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
"Glownym powodem wyboru Maca przez programistę jest możliwość pisania aplikacji na platformę od Apple. Na windowsie czy Linuxie tego nie zrobisz."...

Niestety, ale da się odpalić iOS wraz z Xcode na VirtualBoxie pod Linuxem lub Windą.
komentarz 16 maja 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Pisałem o ludziach, którzy używają komputera do programowania. Rozwiązują jednak problemy numeryczne, a więc coś niezależnego od platformy. Przeciętny Kowalski nie zna różnicy między Linuxem, Makiem a Windowsem. Są i nawet tacy, co o dwóch pierwszy nie słyszeli.
komentarz 16 maja 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

Niestety, ale da się odpalić iOS wraz z Xcode na VirtualBoxie pod Linuxem lub Windą.

Po co się tak bawić jak i tak, osobie robiącej soft na iOS ten sprzęt szybko się zwróci.

komentarz 16 maja 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

I znów bzdura...

Niestety, ale da się odpalić iOS wraz z Xcode na VirtualBoxie pod Linuxem lub Windą.

https://www.howtogeek.com/289594/how-to-install-macos-sierra-in-virtualbox-on-windows-10/

ba .. sam mam takie instalacje... 

komentarz 16 maja 2018 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
Ciągle się opierasz na cudzych doświadczeniach. Mam wrażenie, że jesteś sprzedawcą od Aplla. Przestań posługiwaniem się linkami, tylko napisz coś sensownego od siebie i swojego doświadczenia.

Przeczytaj 4 razy post przewodni i postaraj się zrozumieć co jest tam napisane. Mi linki do artykułów sponsorowanych do niczego nie są potrzebne. Pytanie było jasne.
komentarz 16 maja 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Zacznij po prostu czytać :) To proste :)

Ten kto chce, szuka sposobu. Ten kto nie chce szuka powodu

–1 głos
odpowiedź 16 maja 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Z tego co słyszałem sprzęt od apple działa po prostu stabilniej i płynniej
Ile w tym prawdy nie wiem, słyszałem to jedynie od osób które miały okazje robić coś na sprzęcie od apple - tutaj wszyscy byli co do tego zgodni, więc pewnie tak jest

Jeśli komuś inny system nie przeszkadza (tak jak mi -> gdzie pisze w c# i w systemach innych niż windows mimo że wyszedł .net core, bywają problemy)
I kogoś stać na poprawe wygody pracy
A nie musi mieć 100% władzy nad systemem, bo jest normalnym człowiekiem jak 90% społeczeństwa, a nie jakimś hakiermanem
To dlaczego by nie skorzystać? Jeśli ktoś zarabia wystarczająco dużo żeby nie płakał jeśli okaże się że stracił mase kasy, a dodatkowo poprawi to jego wydajność - to dlaczego miałby nie spróbować?

Osobiście nie spotkałem zbyt dużo programistów z mac'ami, ale nie wątpie że jest dużo takich osób
komentarz 16 maja 2018 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
Z tego co się orientuję, iOS w dużej mierze oparty jest na Unixie, więc polemizował bym o stabilności, ale oczywiście mogę się mylić.

Mam wrażenie, że chodzi raczej o społeczny prestiż... no i naklejkę na wózek.

PS. Wszystkich którzy nie zrozumieli ironii, przepraszam...
komentarz 16 maja 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Z tego co się orientuję, iOS w dużej mierze oparty jest na Unixie, więc polemizował bym o stabilności, ale oczywiście mogę się mylić.
 

No i widzisz jak czytasz podane linki... powtórzę.. 2 akapit przeczytaj... 

https://en.wikipedia.org/wiki/Darwin_(operating_system)

komentarz 17 maja 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Ja tam jestem zdania że
Niech każdy używa to czego chce i na co go stać

Weźcie pod uwage to, że to że coś ma lepsze statystyki nie oznacza, że każdy od razu musi to mieć
Jeśli komuś jakiś system w pełni odpowiada, tej osobie pracuje się wygodnie, nie ma z systemem żadnych problemów - to czemu ta osoba miałaby go nie używać?

Skoro X osób pracuje na macOS i czują że to im w pełni wystarcza, nie potrzebują żadnych "+10 do hakierowania", ani "+15 do władzy nad sprzętem", do tego zarabiają tyle że wydanie Xzł więcej na sprzęt od apple nie jest żadnym problemem, to czemu mieliby tego nie używać?

Nie zmuszajmy osób które mają swój gust, swoje przyzwyczajenia i swoje nawyki do używania czegoś, co w statystykach wychodzi najlepiej, to że osobie A pracuje się najlepiej z użyciem linuxa... a najlepiej to samego CLI, bo GUI tylko dla słabych, to sprawa tylko tej osoby A i nie oznacza to, że mimo że osoba A ostatecznie ma wyższą wydajność, wszyscy mają pracować jak ta osoba, może być też osoba B której bardziej odpowiadać może mniej wydajny, albo droższy sposób pracy - ale skoro tej osobie jest wygodniej w ten sposób i ma takie efekty jakich oczekuje, to dlaczego miałaby przestać robić to tak, jak teraz?

Nie skupiałbym się tutaj na samych statystykach wydajności i stabilności, a bardziej na samej wygodzie pracy
komentarz 29 maja 2018 przez prodigalSon Użytkownik (840 p.)

@PindonMniejszy,

Z tego co się orientuję, iOS w dużej mierze oparty jest na Unixie, więc polemizował bym o stabilności,

hmmm ciekawe stwierdzenie ciekawe, rozumiem, że Twoim zdaniem systemy takie jak :

FreeBSD/OpenBSD/NetBSD/Plan 9/Solaris/HP-UX/IRIX czy w końcu GNU/Linux są niestabilne no to polemizuj czekam...

komentarz 29 maja 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
To jest prosty mechanizm. Decyzja i przekonanie formułowane na podstawie uświadomionych lub nie emocji i mechanizm racjonalizacji bazujący na niepełnych przesłankach.

Surowe i błędne informacje które mogłem, sprostowałem. Postawy nie podejmuję się zmieniać... Nie sądzę także by przekonanie o stabilności tego czy innego systemu były oparte na jakichkolwiek racjonalnych przesłankach.... :)
komentarz 29 maja 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
może chodziło o brak przewagi nad darmowym

ale też z tego co się orientuje (specjalistą nie jestem) jabłkowe systemy są tworzone z myślą o konkretnych sprzętach
nawet jeśli to nie jest 1 system = 1 sprzęt, to ta pula konfiguracji jest dużo mniejsza i mniej więcej stała (wiedzą na jakich konfiguracjach będzie chodził ten system), więc są w stanie lepiej dopasować możliwości systemu do możliwości sprzętu

twórca windowsa albo linuxa może się tylko domyślać na jakiej konfiguracji sprzętowej będzie działał jego system, więc musi być w miarę uniwersalny

takie jest moje zdanie

osobiście macOS bym nie wybrał, ale nie dlatego że uważam za słaby, tylko
-technologie w jakie ide nie pasują (nawet jak jest .net core, to dalej sporo biznesowych jest w zwykłym .net tylko na windowsy)
-cena (jakość niby lepsza, ale proporcja ceny do jakości mi się nie podoba)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 38 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 433 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 318 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...