• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ukrywanie kodu javascript, html. Jak to możliwe! W podglądzie widać same cyfry.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
694 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2018 w JavaScript przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)

Witam serdecznie.

Buszując po sieci i podpatrując jak piszą kod inni, napotkałem taką sytuację.

Na stronie webfrik można sobie pobrać widgety na własną stronę np: wyjeżdżające okienko szajsbuka z odnośnikiem. Jako źródło kodu w skrypcie do wklejenia na stronę podany jest adres:

http://webfrik.pl/widget/facebook_slider.html

Wchodząc na ten adres i podglądając źródło strony widać jedynie ciąg kilkudziesięciu cyfr.

Może ktoś ma wiedzę na ten temat jak można coś takiego osiągnąć i ew czy jest możliość to odkodować.

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

2
komentarz 16 maja 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Niezbyt rozumiem, jak wejdę na ten adres to wyświetla mi się ciąg cyfr na stronie i tyle. Więc siłą rzeczy jest, że w kodzie strony też będzie ten ciąg cyfr.
komentarz 16 maja 2018 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)

Wejdz proszę na http://webfrik.pl/widget/facebook_slider.html a zobaczysz o czym piszę.

W sekcji body strony jest ciąg samych cyfr, nic ponad to. A skrypt odwołuje się do tego źródła, więc powinien być tam również jakiś kod a nie same cyfry.

komentarz 17 maja 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
No przecież piszę, że wszedłem na podany adres i na stronie ukazał mi się długi ciąg liczb i nic poza tym. Jeśli szukasz skryptu to ja go tam nie widzę i szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia, czy w ogóle da się ukryć kod JS. Być może jest to wszystko zrobione w oparciu o PHP, choć rozszerzenie pliku html na to nie wskazuje.
komentarz 17 maja 2018 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
No przecież skrypt działa, więc musi być pod danym adresem jakiś skrypt.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 453 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 275 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 780 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...