• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Najnowszy MINT, problem z obciążeniami

Object Storage Arubacloud
0 głosów
158 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez snilyer Użytkownik (590 p.)
edycja 15 maja 2018 przez snilyer

Cześć, posiadam  świeżo zainstalowanego Linuxa Minta 18.3. Mam z nim obecnie 2 problemy.

Gdy włączę sobie w firefox: Netflix, fb  i youtube w 480p to zużycie procka skaczę co słyszę po głośnej pracy komputera, dodam że mam cały czas aktywną kartę nvidia bo na intelu potrafi przycinać.


Drugi problem jest bardzo mały, ale jest. Chcę odpalić gierę przeglądarkową która działa w html5. Jednak i chromium i firefox potrafi przycinać na tym. Niby nie ma flesha czy javy, ale sobie średnio radzi.


Moja spec:

i5-2410M

6gb ram

120gb ssd

gf 520M (niby słaba grafa, ale powinna mi podołać bo nie pykam w inne gierki :) )

 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 maja 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Miałem ten sam problem przy złych sterownikach. Wszystko wróciło do normy, jak zainstalowałem straszą wersję Minta.
komentarz 16 maja 2018 przez snilyer Użytkownik (590 p.)
edycja 16 maja 2018 przez snilyer
ale starsza wersja minta teraz mi nie wchodzi w grę ponieważ nie mam za bardzo jak ją przegrać bo jestem poza domem, i tu już takiego internetu nie mam żeby pobrać to wszystko z aktualizacjami.

a poza tym jeśli to wina sterowników to można przecież zainstalować starszą wersję nvidii
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Wytrzymaj trochę, już niebawem wychodzi Mint 19 lub zrób upgrade do bety.

https://www.youtube.com/watch?v=Nu_NwjwJt3g

https://www.youtube.com/watch?v=fF91NXvh130
0 głosów
odpowiedź 28 maja 2018 przez prodigalSon Użytkownik (840 p.)
na jakich sterach jedziesz nouveau czy binarka od nvidii?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 4,463 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 256 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2017 w Offtop przez misiek90 Użytkownik (730 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...