• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Którą książkę wybrać do nauki c#.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,321 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2018 w C# przez nehalem Nowicjusz (120 p.)

Witajcie!

Chcę zacząć naukę C# i chciałbym zapytać was o poradę, którą książkę lepiej wybrać. Mam na oku dwie:

1. Język C# 6.0 i platforma .NET 4.6

2. C# 7.0 w pigułce. Wydanie VII

Pierwsza jest bardzo obszerna, jednak traktuje o C# 6.0, zaś druga (jeszcze nie wydana) o 7.0 - ale brak jej tego, co w pierwszej pozycji.

A może warto kupić obie?

 

 

 

komentarz 15 maja 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Jedna i druga dobra, ale z pierwszej się dużo więcej dowiesz.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 maja 2018 przez Siemił Mądrala (7,380 p.)

Między c# 6 a 7 nie ma dużych różnic. Jeśli chodzi o mnie to  C# 7.0 w pigułce. Wydanie VII jest ciężką książką.  Nie polecam jej do nauki c#, bardziej do usystematyzowania lub poszerzenia wiedzy o języku.. 

Aktualnie przerabiam Język C# 6.0 i platforma .NET 4.6 i jestem z niej bardzo zadowolony. Tematy są precyzyjnie tłumaczone, ale też nie ma wodolejstwa. Mogę ją z czystym sumieniem polecić.

0 głosów
odpowiedź 20 maja 2018 przez Cwiruu Nowicjusz (140 p.)

Witaj, też uczę się C#, przeglądałem wiele książek i jedną z ciekawszych własnie dla początkujących, a dla mnie bardzo przydatną ze względu na studia jest Starting out with Visual C#. Od większości książek różni się tym, że od początku tworzysz najprostsze aplikacje w Windows Forms (nie konsolowe jak klasycznie) i jesteś prowadzony przez każdy etap za rączkę. Dostajesz instrukcje wykonania aplikacji oraz jej pełny kod na sam koniec. Nie przerobiłem jej jeszcze całej, więc nie wiem jak zaawansowany jest jej zakres.

PS. Bez problemu powinieneś znaleźć z google wersje pdf. Przynajmniej III edycję, a taką posiadam.

PS2. Z całym szacunkiem dla autorów książek, ale w przypadku tych do programowania jednak zalecam najpierw przejrzeć zawartość, gdyż natychmiastowy zakup grozi rozczarowaniem. Większość autorów niestety nie pamięta jak to jest być początkującym i swe książki traktują raczej jako tłumacz dla programistów znających już inny język.

–1 głos
odpowiedź 15 maja 2018 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
Raczej numer dwa bo jest bardziej aktualna

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 916 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 419 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2016 w PHP przez dxq31 Początkujący (290 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 110 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...