• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja ubuntu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
245 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Kacper Łochowski Początkujący (270 p.)
Witam serdecznie,

Pisze z kilkoma pytaniami. Otóż chciałbym zainstalować Ubuntu na laptopie. Do tej pory korzystałem z Windows 10. Nie chce instalować dwoch systemów obok siebie ponieważ korzystam z dysku SSD 128gb.

1. Czy przy instalacji Ubuntu zostanę zapytany czy sformatować cały dysk przed instalacja?

2. Oryginalnie na laptopie był zainstalowany system windows 8.1. Jeżeli np. będę chciał wrócić do systemu Windows 10. To czy po zainstslowaniu systemu 8.1 będę mógł wrócić do 10 z back upu który stowrzyłem?

3. Czy klucz licencyjny do windowsa 8.1 znajduje się gdzieś w BIOS?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 maja 2018 przez Kacper Sas Dyskutant (8,460 p.)
1. Owszem

2. Lepszym rozwiązaniem będzie pobrać czysty Windows 10. Np. za pomocą Media Creation Tool pochodzące od Microsoft'u. Podczas instalacji wystarczy kliknąć "Nie mam klucza", a po wszystkim klucz sam sobie wskoczy na swoje miejsce, ponieważ jest na płycie głównej, tzw. UEFI (następca BIOS'u). Wszystkie dane potrzebne zgrać sobie przed instalacją i wrzucić po :)

3. Tak jak u góry, UEFI sam załatwi sprawę z kluczem.
komentarz 15 maja 2018 przez Kacper Łochowski Początkujący (270 p.)
To mam rozumieć, ze ten klucz licencyjny będzie działał dla każdej wersji Windowsa.

Mimo tego że fabrycznie byl 8.1?
komentarz 15 maja 2018 przez Kacper Sas Dyskutant (8,460 p.)
Nie na każdą. Klucz jest dla systemu, który był domyślnie zainstalowany. Umożliwia on jednak także instalację systemu Windows 10.
komentarz 15 maja 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Wydaje mi się, że klucz w biosie był stosowany na nowszych komputerach, starsze miały naklejkę z kluczem.
Z tą wersją Windowsa 10, to nie był bym taki pewien. Ten okres co można było sobie za darmo upgradować z 8 do 10 miną. Teraz chyba zostało kombinowanie z wersją dla niepełnosprawnych czy coś w tym stylu.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,919 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 10,221 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 811 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...