• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Reboot and select proper device - problem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
156 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez Patryk01 Obywatel (1,270 p.)

Witam, ostatnio po próbie włączenia komputera wystąpił problem (obrazek niżej)Nie jestem w stanie włączyć systemu, po włączeniu komputera muszę odczekać około minuty (co się nigdy nie zdarzało), następnie przez 2 sekundy mam czas na włączenie biosa, a potem już sam ekran jak na zdjęciu. W biosie próbowałem robić praktycznie wszystko, zmieniałem już boot priority. Dodam, że bios odczytuje dwa dyski (ssd i hdd) poprawnie. Próbowałem też praktycznie wszystkiego co inni doradzali w internecie. Przy próbie formatu miałem do wyboru 64bit lub 32bit. Po wybraniu 64bit i załadowaniu paska wyskoczył obraz płyty głównej i możliwości włączenia biosa (jak przy włączaniu) i kółeczko ładowania. Po odczekaniu około 20 min okazało się, że komputer jakby dostał jakiegoś freeza, nic nie mogłem zrobić, naciśnięcie przycisku włączania nie wyłączyło komputera, musiałem odłączyć od zasilania. Po ponownej próbie formatu nastąpiło to samo, ale zamiast ekranu płyty głównej, wyskoczyło okienko windowsowe i kółko ładowania (taki sam "freeze"). Nie wiem co mam robić, zanim oddam ten komputer w ręce fachowców, chciałbym uzyskać porad od Was. Trochę się rozpisałem, ale to dosyć duży problem i nie wiem co zrobić. Z góry dziękuję za wszelką pomoc ;) Jedno ze zdjęć to gdy zamiast 64 lub 32bit wybrałem ustawienia zaawansowane.

P.S przepraszam za jakość zdjęć, mam nadzieję, że się rozczytacie.

 

komentarz 15 maja 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Nie rozumiem, formatowałeś co? Jaki obraz płyty głównej...?
Błąd, który Ci wyskoczył ewidentnie wskazuje na problemy z dyskiem. Jeżeli BIOS Ci dysk wykrywa to zapewne poszły jakieś sektory w partycji MBR lub GPT (zależy co masz).
Są programiki, które umożliwiają naprawę MBRa, może się uda. Przy okazji proponuję sprawdzić SMART dysku dowolnym programem. Skoro nie możesz uruchomić Windowsa, można uruchomić np. Linuxa z płyty/pendriva i tam przeskanować dysk.
komentarz 15 maja 2018 przez Patryk01 Obywatel (1,270 p.)
Włożyłem windowsowe usb, które dostałem wraz z pudełkiem z windowsa.
komentarz 15 maja 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
To chcesz uruchomić ten pendrive czy system operacyjny z dysku twardego bo już nie rozumiem co masz na myśli pisząc powyższy komentarz?
komentarz 15 maja 2018 przez Patryk01 Obywatel (1,270 p.)
Chciałem uruchomić system operacyjny, ale jak już w poście napisałem nie włącza się, więc spróbowałem włożyć usb z windowsa i coś pokombinować.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 609 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 976 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 851 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez reddog36 Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,556 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...