• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Sprzedaż layoutów a podatki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
223 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2018 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
zamknięte 29 maja 2018 przez Layoutowiec
Witam!

Jestem coraz bliżej sprzedania mojego layoutu na wrapbooststrap i z tego co przeczytałem przelewy ze sprzedazy są na paypal ale nigdy z niego nie korzystałem i chciałbym się dowiedzieć parę rzeczy:

1. Czy od sprzedanych layoutów na tej stronie trzeba płacić jakiś podatek czy coś a jeżeli tak to od jakiej kwoty kiedy itd. O czym mam poczytać na ten temat

2. Czy jeżeli nie przeleje pieniędzy z paypala na konto bankowe to też trzeba od tego odprowadzać podatki

Na razie to tyle jak nie będę czegoś wiedział to zgłoszę się o pomoc. Dzięki za poświęcony czas!
komentarz zamknięcia: Uzyskałem satysfakcjonującą odpowiedź
2
komentarz 15 maja 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
A Ty ciągle o tym samym...
W sumie to gratuluję Ci wytrwałości w dążeniu do celu.. jak się nie mylę to "kosztowało" Cię to chyba 3 konta tu na forum, ale jesteś bliżej celu.
Firmy nie prowadzę wiec nie odpowiem Ci, jednak mi się wydaje, że w Polsce wszystko jest opodatkowane, a w szczególności prowadzenie działalności gospodarczej. Najlepiej pytać u źródła lub osób, które na tym serwisie działają.
Miłego:)
komentarz 15 maja 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Chodzi mi o to że może ktoś tam coś sprzedawał i wie coś o tym

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 29 maja 2018 przez Wisnia Bywalec (2,770 p.)
wybrane 29 maja 2018 przez Layoutowiec
 
Najlepsza
Artykuł o rozliczaniu przychodów z PayPal znajdziesz tutaj:
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-paypal

Przypominam, że weszło w życie prawo, które pozwala zarabiać do 1050zł bez konieczności odprowadzania podatku:
http://www.biura-rachunkowe.waw.pl/artykul/prowadzenie-firmy-bez-dzialalnosci-gospodarczej-firma-bez-rejestracji-25
komentarz 29 maja 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Ok wielkie dzięki za pomoc z pewnością poczytam ale gadałem już z księgowym i wszystko wiem w każdym razie dzięki za fatyge

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 150 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2016 w Offtop przez TheFeniks Gaduła (4,710 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 184 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 315 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2023 w Offtop przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...