• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Sprzedaż layoutów a podatki

0 głosów
142 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2018 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
zamknięte 29 maja 2018 przez Layoutowiec
Witam!

Jestem coraz bliżej sprzedania mojego layoutu na wrapbooststrap i z tego co przeczytałem przelewy ze sprzedazy są na paypal ale nigdy z niego nie korzystałem i chciałbym się dowiedzieć parę rzeczy:

1. Czy od sprzedanych layoutów na tej stronie trzeba płacić jakiś podatek czy coś a jeżeli tak to od jakiej kwoty kiedy itd. O czym mam poczytać na ten temat

2. Czy jeżeli nie przeleje pieniędzy z paypala na konto bankowe to też trzeba od tego odprowadzać podatki

Na razie to tyle jak nie będę czegoś wiedział to zgłoszę się o pomoc. Dzięki za poświęcony czas!
komentarz zamknięcia: Uzyskałem satysfakcjonującą odpowiedź
2
komentarz 15 maja 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,700 p.)
A Ty ciągle o tym samym...
W sumie to gratuluję Ci wytrwałości w dążeniu do celu.. jak się nie mylę to "kosztowało" Cię to chyba 3 konta tu na forum, ale jesteś bliżej celu.
Firmy nie prowadzę wiec nie odpowiem Ci, jednak mi się wydaje, że w Polsce wszystko jest opodatkowane, a w szczególności prowadzenie działalności gospodarczej. Najlepiej pytać u źródła lub osób, które na tym serwisie działają.
Miłego:)
komentarz 15 maja 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Chodzi mi o to że może ktoś tam coś sprzedawał i wie coś o tym

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 29 maja 2018 przez Wisnia Bywalec (2,770 p.)
wybrane 29 maja 2018 przez Layoutowiec

Najlepsza
Artykuł o rozliczaniu przychodów z PayPal znajdziesz tutaj:
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-paypal

Przypominam, że weszło w życie prawo, które pozwala zarabiać do 1050zł bez konieczności odprowadzania podatku:
http://www.biura-rachunkowe.waw.pl/artykul/prowadzenie-firmy-bez-dzialalnosci-gospodarczej-firma-bez-rejestracji-25
komentarz 29 maja 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Ok wielkie dzięki za pomoc z pewnością poczytam ale gadałem już z księgowym i wszystko wiem w każdym razie dzięki za fatyge

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 104 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2016 w Offtop przez TheFeniks Gaduła (4,710 p.)
+6 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 258 wizyt

88,699 zapytań

137,306 odpowiedzi

306,723 komentarzy

58,890 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...