• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stworzenie aplikacji mapującej i mapy mobilnej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
463 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2018 w Ogłoszenia, zlecenia przez StanDee Nowicjusz (160 p.)
Witam,

Poszukuje kogoś kto zna się na projektowaniu aplikacji mapy mobilnej opartej na OpenStreetMaps, której ważnym elementem byłoby, pobieranie danych z pliku, wyszukiwanie wielu punktów i umieszczanie ich na mapie (tworzenie zbioru zakładek).

Początkowo myślałem nad samym programem komputerowym tworzącym takie mapy i zapisującym je w formacie .kml/.kmz do odczytu przez aplikacje map.

Nie wiem który projekt jest bardziej realny zarówno technicznie jak i ekonomicznie.

Czy ktoś tutaj zna się na takich rzeczach i byłby w stanie chociaż ocenić poziom trudności stworzenia tego i wstępnie wycenić taki projekt?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 maja 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Co dokładnie ma robić ta aplikacja? Pobiera z pliku np nazwy miast i zaznacza je na mapie czy co? Dokładniej wytłumacz proszę :) możesz napisać na priv.
0 głosów
odpowiedź 14 maja 2018 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)
Według mnie to najlepiej byłoby aby to wszystko działo się po stronie serwera. Serwer wrzucał by współrzędne tych pointów do np. firebase i wtedy zostaje je pobrać z bazy i pokazywać w aplikacji. Dodatkowy plus takiego rozwiązania jest taki że nie musisz pisać tego samego jeżeli chciałbyś postawić np. stronę internetową pod to bo taki main back-end już masz.

Taka według mnie było by ok
komentarz 14 maja 2018 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)
Ale właśnie jeszcze jest taka sprawa że co ona ma do końca robić :D tak jak już ktoś napisał
0 głosów
odpowiedź 14 maja 2018 przez StanDee Nowicjusz (160 p.)
Może zacznę od początku.

Pracuję w zagranicznej firmie kurierskiej gdzie każdy kierowca codziennie rozwozi od kilkudziesięciu do kilkuset produktów na różne adresy. Jest tu bardzo duża rotacja pracowników, a najtrudniejszą rzeczą jest znajdowanie adresów. Traci się tutaj najwięcej czasu. Popularne mapy mobile mają możliwość zapisywania zakładek na danych adresach po czym praca idzie płynnie, jednak sam proces zapisywania tego jest i tak długi.

Pierw myslałem o stronie internetowej która po wpisaniu serii danych: Adresy (dokładne ulica, nr), kody pocztowe, opisy puktow, umieszczałaby je wszystkie na mapie i zapisywała je w formacie kml/kmz - jest to format do odczytu przez popularne aplikacje map jak Google Earth, Maps.me, Galileo. i pozwalała na wysłanie tego pliku np. mailem do odbiorcy który to odtworzy.

Aktualnie korzystam ze strony easymapmaker.com, która jest na tą chwilę moim najlepszym rozwiązaniem, jednak ma pewne ograniczenia. Dlatego tez zacząłem myśleć nad własnym projektem.

Z czasem zacząłem myśleć trochę szerzej i zastanawiam się czy możnaby stworzyć własną aplikacje z mobilnymi mapami która wyświetlałaby te punkty bardziej spresonalizowane (w zależności od rodzaju dostarczanego produktu). A jeśli miałaby także opcje tworzenia tych zakładek to każdy kierowca mógłby codziennie tworzyć sobie mapy, po dostaniu tylko takiej listy co mogłoby jeszcze bardziej usprawnić pracę.

Mam nadzieję że trochę bardziej naświetliłem ten projekt. Sprawdźcie jak działa strona którą podałem jeśli macie jeszcze jakieś pytania, pytajcie.
komentarz 15 maja 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Czyli poprostu zaznaczanie na mapie punktów i po wybraniu tego punktu wyświetlają się jakieś dodatkowe informacje?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 121 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2020 w Python przez TheMartian Początkujący (250 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 823 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2018 w Offtop przez Kurkuma Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 203 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...