• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Najtańszy komputer do youtube 1080p 60 fps

VPS Starter Arubacloud
–4 głosów
835 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez qrek1 Początkujący (380 p.)
edycja 14 maja 2018 przez qrek1
Jak w temacie. Jaki procesor to musi być i jaka karta graficzna by odtwarzało płynnie bez gubienia klatek. Chcę coś złożyć jak najniższym kosztem.

chodzi mi o ogólną specyfikację sprzętu a nie o dokładne porady gdzie u kogo i za ile co kupić
komentarz 14 maja 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Um... Do czego to ma być?
komentarz 14 maja 2018 przez qrek1 Początkujący (380 p.)
to ma być podłączone do TV by puszczać na tym youtube tak był działało w full hd w 60 FPS. I chodzi mi o części raczej używane, bo nowe wyjdą drożej.
2
komentarz 14 maja 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Down vote, za kulturę osobistą.

Kolega Ci podał tani zestaw, który nie dość że byłby wstanie uciągnąć YT, to jeszcze (obstawiam, dokładając do tego jakiegoś lekkiego linuxa) w miarę szybko by wstawał (gdyby był na ssdku), a ty na niego z "mordą" wyskoczyłeś. Nie robi się tak. A to co ty napisałeś, można było ubrać w 10x ładniejsze słowa, pisząc coś tego typu: "Nie zrozum mnie źle, ale ten zestaw jest za drogi. Nie zależy mi na tym, żeby sprzęt był nowy, jakbyś mógł mi pomóc znaleźć coś tańszego, na używanych podzespołach (np z rodziny intel core i3-3xxx) bla, bla, bla."
komentarz 14 maja 2018 przez qrek1 Początkujący (380 p.)
może masz i rację z tym wyskoczeniem z mordą więc jeśli tak to zostało odebrane to przepraszam. Wydawało mi się że "najtańszy" wystarczająco informuje że nie chcę kupować nowego komputera.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 maja 2018 przez yutyub Obywatel (1,140 p.)
Jak najniższym, czyli? 200 zł? 1000 zł?
komentarz 14 maja 2018 przez qrek1 Początkujący (380 p.)
Jak umiesz to zrobić za złotówkę to napisz, chętnie poczytam. Za 1000zł to każdy głupi umie. Pytam się jak jak najtaniej można to zrobić, a ty pytasz mnie o cenę. O cenę to ja się mogę pytać bo nie wiem jaki najtańszy procek jest w stanie temu zadaniu sprostać. Na potrzeby idiotycznego pytania załóż sobie że mam nieograniczone ilości gotówki ale chcę wiedzieć jaki najtańszy sprzęt się do tego nada.
komentarz 14 maja 2018 przez yutyub Obywatel (1,140 p.)
716,69 zł z nowych części ze sklepu morele.net

 Intel Pentium G4560 https://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g4560-3-5ghz-3mb-box-bx80677g4560-1115886/

ASRock H110M-HDV https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h110m-hdv-r3-0-1134754/

GoodRam IRDM DDR4, 4GB https://www.morele.net/pamiec-goodram-irdm-ddr4-4gb-2400mhz-cl15-ir-r2400d464l15s-4g-1222113/

Toshiba P300 1 TB https://www.morele.net/dysk-toshiba-p300-hdwd110uzsva-860921/

LC-Power 350W https://www.morele.net/zasilacz-lc-power-350w-lc6350-v2-3-634214/

Jeżeli chcesz, żeby sprawniej działał, a nie potrzebujesz aż 1 TB HDD to można zamienic Toshibę na SSD 128 GB np. taki https://www.morele.net/dysk-ssd-intenso-128gb-sata3-3812430-544885/ lub większy 240/256 https://www.morele.net/dysk-ssd-intenso-256gb-sata3-3812440-617673/

Oczywiście można kupic jeszcze taniej SSD, ok promocje miał ostatnio x-kom

Internet po kablu? System masz?
komentarz 14 maja 2018 przez qrek1 Początkujący (380 p.)
Kurna jego mać. Pytam się o najtańszy procek, najtaniej jak możliwe, a dostaję propozycję zakupu w sklepie... Przecież wiadomo, że obecnie sprzedawane kompy to obsłużą. Chodzi o to co ze starszych rzeczy z drugiej ręki jest w stanie to pociągnąć. Pójść do sklepu czy wejść na stronę każdy głupi potrafi (no może nie każdy)...

Może tak: core 2 quad wystarczy? e8300 wystarczy? Czy może wystarczy ale trzeba jakąś kartę? Czy może minimum to i3 drugiej generacji? Czy osobna grafika jest potrzebna czy wystarczy integra... O to się pytam.
1
komentarz 14 maja 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Kurna jego mać.

Proszę bez wulgaryzmów. 

komentarz 14 maja 2018 przez qrek1 Początkujący (380 p.)
jeśli kurna to wulgaryzm... a nie zaznaczenie zniecierpliwienia to chyba żyjemy w innych światach
1
komentarz 14 maja 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Ups... przeczytałem inaczej, co jednak nie zmienia tego, że jesteśmy na publicznym, ogólnopolskim forum i raczej nie używa się takiego słownictwa.

 

 zaznaczenie zniecierpliwienia

Sorry, ale nie jesteśmy tutaj 24/7 aby odpowiadać na pytania. Każdy ma życie prywatne, rodzinę albo czasami nie ma wiedzy na ten temat. Zadaj pytanie i cierpliwie czekaj na odpowiedź. 

1
komentarz 14 maja 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

@qrek1, proszę o zachowanie kultury wypowiedzi i wyrażanie się z szacunkiem do Pasjonatów. Jest to pierwsze ostrzeżenie.

Pomocy tutaj udzielamy dobrowolnie. Więc okaż wdzięczność zamiast krytyki.

komentarz 14 maja 2018 przez qrek1 Początkujący (380 p.)
Wszystko fajnie, tylko jeśli ktoś pisze że chciałby mieć jak najtaniej smartfona który coś tam robi, a otrzymuje "pomoc" typu idź do mediamrktu tam są tanie smartfony to trudno się nie zirytować
1
komentarz 14 maja 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Czy tą irytacje musiałeś "przelewać" na klawiaturę? Jeśli uzyskałeś odpowiedź niezgodną z oczekiwaniami, to wystarczyło dopisać, że jesteś skłonny kupić coś używanego. Nie określiłeś na początku maksymalnego budżetu, więc nie dziw się że zaproponowane części są droższe niż się spodziewałeś.

Od siebie dodam, że jeśli chcesz tylko oglądać YouTube (albo po prostu przeglądać Internet), to może pomyśl nad tabletem, tudzież mikrokomputerem, jak np. Raspberry Pi.
komentarz 14 maja 2018 przez qrek1 Początkujący (380 p.)
No ale przecież w tytule jest to o co pytam: NAJTAŃSZY KOMPUTER jak wół stoi. Dlaczego miałbym określać budżet dla czegoś najtańszego, skoro budżet będzie wynosił tyle za ile w danej chwili najtańsze rozwiązanie będzie dało się nabyć.

Natomiast jeśli chodzi o tablety i rosbery jak już zagadnąłeś. W jakiej cenie pozwoli mi to wyświetlać obraz z youtube na TV w 1080p w 60FPS? Jeśli wyjdzie taniej to ucieszę się z takiej porady.
komentarz 14 maja 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Dlaczego miałbym określać budżet dla czegoś najtańszego, skoro budżet będzie wynosił tyle za ile w danej chwili najtańsze rozwiązanie będzie dało się nabyć.

Bo na przykład jeśli ktoś znajdzie dla Ciebie produkt o wartości 500zł, a Ty nie możesz wydać więcej niż 300zł, to ta propozycja nie spełni Twoich oczekiwań. A jeśli okazało by się, że Twój budżet jest niemożliwy do osiągnięcia (czytaj: za niski), to może ktoś by Cię o tym poinformował i albo zrezygnowałbyś z zakupu, albo zwiększył budżet.

Tablet do YouTube spokojnie kupisz za 500zł - nie podam Ci dokładnego modelu, bo nie znam aktualnych ofert, ale z powodzeniem możesz przejrzeć rankingi polecanych tabletów i wybrać coś dla siebie. Mikrokomputer ma ten minus, że nie będziesz mieć do niego ekranu w cenie (trzeba dokupić osobno, albo kupić w droższym zestawie lub po prostu podłączyć do monitora lub tv), więc cena samego urządzenia będzie niższa.

komentarz 15 maja 2018 przez qrek1 Początkujący (380 p.)
edycja 15 maja 2018 przez qrek1
Ale ja się nie pytam o wartość produktu który odtworzy 1080p w 60fps ja się pytam co to jest za produkt. Ceny rynkowe rzeczy mniej więcej są powszechnie znane i wiadomo co wyjdzie drożej co taniej. Więc jak się pytam co najtańszego spełnia wymienione wymagania to nie oczekuję dyskusji na temat czy mnie na to stać. A najtańsze procesory spełniające te wymagania to raczej nie są te nowe ze sklepu.
komentarz 27 maja 2018 przez qrek1 Początkujący (380 p.)

Po pierwsze jak mi znajdziesz komputer za 200zł który odtworzy 1080p w 60 FPS, to tak będę zadowolony. Czekam.

A wracając do tematu.

Ostatnio miałem okazję uruchomić youtuba na pentium e8400 z kartą graficzną geforce 7900 GTO. Ustawiłem 1080p 60FPS i youtube nie gubił klatek. Zużycie procesora na poziomie 60% (win xp firefox). Problem w tym że ten komputer nie miał rozdzielczość full hd, tylko 1280x1024 i to 1080p to było ustawione tylko w youtube. I moje pytanie brzmi, czy jeśli rozdzielczość byłaby wyświetlana RZECZYWISCIE full hd, a nie tylko ustawiona na youtubie to czy działanie byłoby takie samo, czy może działało by gorzej. Innymi słowy czy można to traktować jako miarodajny wynik?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 370 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 225 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2017 w JavaScript przez Kamil Czech Dyskutant (7,700 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...