• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Politechnika Poznanska

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,349 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez srsmts Nowicjusz (120 p.)
Witam,

Mam pytanie odnośnie dostania się na politechnikę poznańską a konkretnie na wydział informatyczny. Otóż moje wyniki tegorocznych matur podejrzewam ze bedą się prezentowały następująco:

Matma podstawa- 100%

Matma rozszerzenie-ok. 60%

Angielski podstawa- 100%

Fizyka/informatyka- ok. 60%

I tutaj moje pytanie a mianowicie czy mam jakiekolwiek szanse na dostanie się na informatykę na wydziale informatycznym? a może chociaż na AiR?
komentarz 14 maja 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Raczej tak. Ale to zależy jak innym poszło.
komentarz 15 maja 2018 przez Tomasz Ignasiak Nowicjusz (240 p.)

Wzór na przyjmowanie to W = 0,5JP + 0,5JO + 3,5M + X

Załóżmy że z polskiego miałeś 100% i wyjdzie :
0,5*100+0,5*100+160*3,5+60=720

Średnio jak podchodziłem do politechniki to osoby na tym kierunku miały 820<

Jak byłem na politechnice to jest mały przerost formy nad treścią. Ale to moja subiektywna ocena.

komentarz 15 maja 2018 przez srsmts Nowicjusz (120 p.)
Rozszerzenie czasami nie liczy sie jako podst+rozszerzenie? W sensie ze jesli mam 60% z fiz/inf to mam z podstawy 50pkt plus polowe rozszerzenia czyli 80pkt plus rozszerzenie 60- co daje 140pkt.

Czyli łącznie wychodzi 800pkt. Nadal nie ma szans?
komentarz 15 maja 2018 przez Tomasz Ignasiak Nowicjusz (240 p.)

Polecam to przeczytać.
A tak w skrócie to Matematyka politechnice poznańskiej to Podst + Rozszerzenie w sumie 200 pkt które się mnoży razy 3,5, a fizyka lub informatyka jest to ten X.

Polecam jednak jeżeli tak bardzo chcesz iść na  te studia to JEŻELI byś się nie dostał to zapisz się na listę rezerwową.

komentarz 15 maja 2018 przez srsmts Nowicjusz (120 p.)
Dobrze to przeanalizowałem przed Twoją wypowiedzią i nie masz racji, punktów maksymalnie do uzyskania jest 1000, z Twojego wzroru wychodzi 900.

X to jest rozszerzenie u mnie to fiz/inf i jako że teraz nie ma matur podstawowych z tych przedmiotów ale są jednak brane pod uwage bo ten cały X to jest Xpodst +Xroz i jest z tego do uzyskania 200 punktów bo Xpod bodajże od 30% z roszerzenia liczy sie jako 50pkt i połowa rozszerzenia czyli max 100pkt, a Xroz to jest adekwatny procent z rozszerzenia czyli max 100pkt. Razem daje 200 a wgl suma punktów możliwych do uzyskania daje 1000.

Nawet jest to niżej opisane w linku, który podałeś.
komentarz 15 maja 2018 przez Tomasz Ignasiak Nowicjusz (240 p.)
Tak masz rację :). Można zdobyć 1000pkt.
A jak są liczone podsumując?
100% z języka polskiego daje 50 pkt.
100% z języka angielskiego też 50pkt.
100% z matematyki podstawowej  i 100% z matematyki rozszerzonej daje  700pkt.
Fizyka rozszerza jest liczona razy 2 bo jak dobrze wspomniałeś nie ma podstaw.
I to wszystko daje 1000pkt.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 660 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 6,627 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 597 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...