• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

DIV - clear:both; z Kurs HTML odc.2

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
352 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2018 w HTML i CSS przez riku17 Nowicjusz (180 p.)

Hej,

 

jestem na pierwszej lekcji z budowania struktury strony www i generalnie wszystko mi działa poza momentem, w którym mam uwodnić, że brak clrar:both; "rozlewa" stopkę po całej stronie (29:27 min).

 

Może byłby ktoś tak miły i zerknął co ja tutaj nawywijałam? Przepisywałam kod trzy razy w nadziei na jakąś literówkę czy coś, ale wszystko wydaję się być ok.

 

<body>


<div id="container"> 

	<div id="logo">
		<h1>Jakis tekst</h1>
	</div>

	<div id="nav"> </div>
	
	<div id="content"> </div>
	
	<div id="ad"> standardowa reklama ma wymiar 160x600px &copy </div>
		
	<div id="footer"> </div>

</div>

</body>

 

A tutaj CSS:

<style>

#container
{
width: 1000px;
margin-left: auto;
margin-right: auto; 
}

#logo
{
background-color: black;
color: white;
text-align: center;
padding: 15px;
}

#nav
{
float: left;
background-color: yellow;
width: 120px;
min-height: 620px;
padding: 10px;
}

#content
{
float: left;
background-color: green;
width: 640px;
padding: 20px;
}

#ad
{
float: left;
width: 160px;
min-height: 620px;
padding: 10px;
background-color: gray;
}

#footer
{
clear: both;
background-color: blue;
padding: 20px;
}

</style>

 

Dzięki!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 maja 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Dziwne... U mnie wszystko działa... https://codepen.io/anon/pen/GdGPxv (jeśli usunę clear:both stopka "przełazi" na prawą stronę)

 

Btw. Zawsze możesz pobrać całą paczkę z odcinka ze strony miroslawzelent.pl
komentarz 14 maja 2018 przez riku17 Nowicjusz (180 p.)
A jak usuwasz clear:both; to content robi Ci się niebieski czy stopka po prostu znika? Bo u mnie znika, a content zostaje biały.
komentarz 14 maja 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Stopka znika, content dalej biały.
komentarz 14 maja 2018 przez riku17 Nowicjusz (180 p.)
No właśnie :D i co z tym teraz począć? Zastawiam się już nawet czy wersji czegoś na komputerze nie mam nie-takiej-jak-trzeba =/
komentarz 14 maja 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Inaczej zapytam: jak powinno być :D?

 

https://codepen.io/anon/pen/GdGPxv - kod ze strony M-Z.pl, po usunięciu clear:both wszystko się rozlatuje
komentarz 14 maja 2018 przez riku17 Nowicjusz (180 p.)
Powinno być tak, że stopka nie znika, tylko wciąż jest na niebiesko i zostaje na swoim miejscu, a ten środkowy div co jest na zielono powinien zmienić kolor tez na niebiesko.

 

Usunęłam kolor contenta (domyślny stał się biały) i po usunięciu clear:both; stopka wskakuje mi na sama górę pomiędzy nav i ad.....

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 125 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,504 wizyt
pytanie zadane 27 października 2016 w HTML i CSS przez Nevox Początkujący (290 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...