• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Arduino - problemy z micro cnc

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
274 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2018 w Mikrokontrolery przez LEON1402 Początkujący (290 p.)
Witam!

Posiadam Arduino Leonardo. Próbowałem zbudować na nim micro cnc sterowane napisanym przez mnie oprogramowaniem. Mam jednak dwa problemy:

- jak z poziomu aplikacji c++ przesyłać dane do arduina przez port?

- w jaki sposób sterować silnikiem krokowym bezpośrednio z arduino?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 maja 2018 przez Wisnia Bywalec (2,770 p.)
Ja robiłem małe CNC na Arduino Nano (z dobrym skutkiem), więc może coś wydumamy.

- jak z poziomu aplikacji c++ przesyłać dane do arduina przez port?
Nie bardzo rozumiem to pytanie. No bo odpowiedziom jest właśnie "przez port", czyli przez seriala (RxTx). Pytasz jak to zaimplementować w C++ po stronie PC? Czy o coś innego?

- w jaki sposób sterować silnikiem krokowym bezpośrednio z arduino?
Generalnie do silników krokowych są sterowniki. Najpopularniejszy do tych małych to A4988. Podłącza się po jednym takim sterowniku do każdego silnika. Każdy sterownik potrzebuje dwóch linii z Arduino (jedna dla ilości kroków, druga dla kierunku)

Możesz wrzucić linka do tej płytki którą masz? Widziałem na szybko w google dwie wersje opisywane tą samą nazwą, a dobrze byłoby wiedzieć o czym właściwie rozmawiamy.
komentarz 11 czerwca 2018 przez LEON1402 Początkujący (290 p.)
Czhodzi z poziomu aplikacji c++

Płytka to oryginalne Arduino Leonardo
0 głosów
odpowiedź 10 lipca 2018 przez DODO Bywalec (2,950 p.)
Musisz pobrać arduino ide

https://www.arduino.cc/en/Main/Software

 

silnik krokowy:

https://www.youtube.com/watch?v=0qwrnUeSpYQ

 

Odpowiedź znalazłem w internecie po 3 sekundach researchu

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 181 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 122 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 216 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2020 w Mikrokontrolery przez Kacper33662 Nowicjusz (140 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...