• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Politechnika Krakowska progi

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
6,608 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Witam. Orientuje się ktoś jak działają progi na PK jeśli chodzi o kierunki informatyczne? Czy podane wymagane punkty gwarantują dostanie się, czy są to tylko punkty wymagane do rozpatrzenia wniosku ?

Dziwi mnie, że przy 60 wolnych  miejscach na kierunku i 4 osobach na miejsce progi są tak niskie.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 maja 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
edycja 13 maja 2018 przez RafalS
Progi wszędzie działają tak samo: uczelnia ustala sobie ile osób chce przyjąć. Sortuje wszystkich kandydatów po liczbie uzyskanych punktów i bierze tyle ile ma miejsc. Próg wyznacza ostatnia przyjęta osoba. To oznacza, że progi będą się wahać głównie w zależności od ilości aplikujących studentów i poziomu matur. Jednak jeśli nie ma jakichś wyjątkowych sytuacji w stylu zmiana programu nauczania i nagle więcej niż zwykle osób pisze mature to progi nie będą się wahać aż tak w porównaniu z poprzednimi latami, no chyba, że np matura będzie wyjątkowo prosta to progi polecą w góre, ale równocześnie średnia zdobytych punktów przez studentów też pójdzie w góre, więc próg będzie wysoki ale Ty będziesz miał więcej punktów i na jedno wyjdzie. Tak na marginesie z tego powodu ja modliłem się o trudną maturę z matematyki rozszerzonej :D. Jak jest prosta to dużo ludzi pisze na 90+ i nie ma takiego zróżnicowania pomiędzy wynikami dobrze oraz bardzo dobrze przygotowanych, przez co Ci bardzo dobrze przygotowani cierpią. I proszę nie odbierać tego jako jakiegoś wywyższania się, matura z matematyki to kwestia odpowiednio wczesnego zaczęcia nauki i dobrego nauczyciela.

Wracając do tematu - podane progi są orientacyjne. W tym roku mogą wyjść inne, jednak patrząc na historie progów widać, że nie skaczą one kto wie jak, dlatego jeśli rok temu dostałbyś się z jakimś zapasem i matura rok temu nie była wyjątkowo prosta to na luzie się dostaniesz się w tym roku.

Co do samego obliczania punktów liczy się tylko jedna matura. Podstawa: punkty= procenty, rozszerzenie: punkty = 2*procenty. Każdy kierunek ma wyszczególniona listę przedmiotów przez które można się do nich dostać. Zazwyczaj jest do wyboru matematyka, fizyka lub na informatyce pewnie tez informatyka :D. Szczegółowe listy tutaj:
http://rekrutacja.pk.edu.pl/index.php/38-wskazniki/wskazniki-rekrutacyjne/34-wskaznik-rekrutacyjny-dla-kandydatow-z-nowa-matura
+1 głos
odpowiedź 13 maja 2018 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
Generalnie na PK nie ma zbytnio wygórowanych progów. Napiszę Ci to jak wygląda dla wszystkich kierunków poza architekturą-tam jest nieco inaczej.Dla kazdego kierunku sa przypisane punktowane przedmioty,z czego majca jest uwzględniana na każdym-oczywiście jeśli np.: z fizyki miałbyś lepszy wynik to liczą fizykę. Zakładając jednak,że policzą Ci majce to są 2 opcje: do punktów rekrutacjnych biorą bezposrednio procentowy wynik z podstawy x1 lub wynik z rozszerzenia x2.Jezyk zupelnie sie nie liczy do rekrutacji. Progi z lat poprzednich są dostępne na stronie. Z tego co pamiętam na PK są 3 kierunki informatyczne,z czego 2 nie maja wysokich wymagan punktowych-wystarczy podstawowa matematyka napisana na przyzwoitym pozomie tak min.80%,możlwe,że nawet majac ponad 60% sie też załapiesz. Jednak na jednym z wydziałow wymagania sa wieksze,bo rok temu trzeba było mieć coś ok.70% z rozszerzenia,żeby się dostać. Patrzac na poziom tegorocznej matury z matmy jakieś 60% powinno w zupełności wystarczyć. Mam nadzieje,że pomogłem i zyczę powodzenia na studiach! Jeśli dobrze napisałes rozszerzona mature z jezyka + rozszerzona matme,fize,czy infe to jednak polecalbym Ci zainteresować sie AGH
komentarz 13 maja 2018 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Dzięki. Dopiero zaczynam się rozglądać po Krakowskich uczelniach. Niestety arkusz z rozszerzonej matmy mnie załatwił i nie jestem pewien czy przekroczę 60%, z podstawowej raczej 100 będę miał więc PK wydaje się chyba pewniakiem. Spoglądając na UEK, też pewnie bym się załapał na ostatnie miejsca. AGH z takim wynikiem odpada, chyba że wydziały przemysłu lub środowiska ale czytałem, że nie jest tam zbyt ciekawie.
komentarz 13 maja 2018 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
A jak z angielskim? Zakladajac np: 56% z rozszerzonej matmy mial̥bys 624pkt za sama matme.Do tego jezyk (max 200pkt),wiec nie jest tak zle,a progi na pewno spadna,moze nie jakos drastycznie,ale jednak. Na AGH jest np.:inzynieria obliczeniowa i mimo niskiego progu jest to dosyc sensowny kierunek. Inna alternatywa jest Informatyka Stosowana na tym samym wydziale IMiP-jest to dziwny kierunek z racji wielu przedmiotow zupelnie niezwiazanych z branza IT. Jednak to nie jest taka zla opcja,bo te tzw.zapychacze mozna bardzo latwo zdac i gospodarujac madrze czasem, mozesz bez problemu wszystko zdawac w 1 terminie i w dodatku miec czas na samodzielna nauke np.: programowania. Poza tym na AGH jest wiele kol naukowych,w ktorych mozesz sie nauczyc bardzo duzo.Na PK oczywiscie tez sa kola,ale z tego co wiem to nie ma tam wielu ambitnych ludzi,dzieki ktorym bdziesz mial duze szanse na rozwojw
komentarz 13 maja 2018 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
No właśnie na angielskim nie skupiłem uwagi nauki więc wynik też słaby 90% podstawy do 50% rozszerzenie
komentarz 13 maja 2018 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
Mimo wszystko spokojnie powieneś sie dostac na Informatyke na IMiP-ie i ta inzynierie obliczeniowa.
komentarz 13 maja 2018 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Dzięki, będę się wszystkiemu przyglądał. Zależy mi nie tyle na poziomie nauki uczelni, co na wolnym czasie aby się uczyć też samemu oraz na możliwej współpracy uczelni z pracodawcami
komentarz 13 maja 2018 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
No to polecam AGH,informatyka na PK nawet ta "najlepsza" nie ma zbyt duzej renomy.
komentarz 16 maja 2018 przez oleak Nowicjusz (160 p.)

@kamil29,  to 60 % z matmy to mówisz o podstawie czy rozszerzeniu ? 

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 5,778 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 460 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,268 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...