• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed zupełnie niepoprawnie działający sprzęt po złożeniu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
312 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
zamknięte 13 maja 2018 przez Marchiew

Cześć,

2 dni temu złożyłem nowy komputer i mam same problemy, które doprowadzają mnie do rozpaczy.

Zacznę od specyfikacji:

procesor: intel Core i5 8600k
płyta: msi z370 tomahawk
RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 2x4GB
grafika: msi gtx 970
chłodzenie: ---
zasilacz: Corsair CX500M
dysk ssd: kingston 120GB
dysk hdd: nie pamiętam 1TB
obudowa: SilentiumPC Aquarius X70W
system: windows 7 64bit
mysz: bloody v7m
klawiatura: ---

Zacznę od początku, bo trochę tego będzie.
Po złożeniu komputera i po podpięciu do monitora okazało się, że w ogóle nie ma obrazu. Skoczyłem do sklepu po kabel DVI, bo byłem w posiadaniu tylko D-SUB i nie miałem go jak inaczej podpiąć. ok. podłączyłem nowy i znowu nie ma obrazu. na płycie świeciły się na zmianę DRAM LED i CPU LED. Wyczytałem, że RAM musi nie być niekompatybilna z płytą główną lub procesorem. Zacząłem zmieniać sloty i świeciły mi się VGA i BOOT. Zmieniałem te sloty ile mogłem i po powrocie do pierwotnego ustawienia (2 i 4) nagle odpaliło, ale nadal bez obrazu. Kabel miałem podłączony do zintegrowanej grafiki, więc generalnie wszystko w porządku, ale nie. Zmieniłem na Nvidie i obraz się pokazał (dziwne).

Zacząłem więc instalować system, ale myszka bardzo dziwnie lagowała. Były opóźnienia bardzo wyraźne względem moich ruchów. Pomyślałem, że "no dobra, nie ma w sumie nic więc niech będzie". Po instalacji ten problem nie ustąpił i występuje cały czas.

Zintegrowana grafika nadal jest nie widziana, myszkę widzi ale niepoprawnie, usb i dysk zewnętrzny nie widzi w ogóle, okazało się, że ten procesor nie wspiera Win7 i muszę mieć Win10. Posiadam jego wersję z czasów gdy był darmowy, ale na zewnętrznym dysku, którego system nie widzi...

Narzędzia od MSI nie chcą działać, aktualizacje w Windows Update nie chcą się zainstalować, bo procesor nie wspiera, myszka nadal ma bardzo duże opóźnienia, scroll nie reaguje, boczne przyciski również, cały system ma opóźnioną reakcję.

Piszę z tego komputera właśnie, ale uwierzcie, że nic się nie da zrobić na nim normalnego oprócz korzystania z internetu.

Nie mam pojęcia co robić, od czego zacząć, co może być przyczyną itp.

komentarz zamknięcia: Zainstalowałem Win10 i wszystko działa
komentarz 13 maja 2018 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

co może być przyczyną itp.

Um... to, że na Twój system nie ma nawet oficjalnych sterowników do płyty głównej, pewnie ma niemały wpływ.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 maja 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Sam napisałeś rozwiązanie. Twój system nie jest kompatybilny z tym procesorem. Windows 7 nie jest już rozwijanym systemem otrzymuje tylko łatki bezpieczeństwa. I nie załapał się na przeprojektowanie pod najnowsze procesory.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 232 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2023 w Sprzęt komputerowy przez michalskinwo Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 95 wizyt
pytanie zadane 10 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez hmmm2929 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 205 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez sapero Gaduła (4,100 p.)

92,548 zapytań

141,391 odpowiedzi

319,511 komentarzy

61,932 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...